piątek, 30 stycznia 2015

W intralogistyce wzrosty

W zestawieniach najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw 2014 r., publikowanych na łamach prestiżowych pism biznesowych, nie zabrakło przedstawicieli segmentu transportu wewnętrznego. To dobry znak dla branży.

Ranking "Diamenty Forbesa" powstaje we współpracy magazynu z firmą konsultacyjną Bisnode Polska. Brane są w nim pod uwagę podmioty, których przychody ze sprzedaży w 2013 r. przekroczyły 5 mln złotych. Spośród nich, wybierane są firmy o dodatnim wyniku finansowym, niebędące w upadłości bądź likwidacji, których współczynnik ryzyka według ratingu Bisnode Polska nie przekracza 4. Do wyceny Diamentów Forbesa 2015 wykorzystane zostały oficjalne dane z lat 2011 - 2013 m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje. Do zestawienia trafiają więc podmioty obiektywnie stabilne, wiarygodne i charakteryzujące się wysoką płynnością bieżącą.

Z kolei na liście "Gazel Biznesu", przygotowywanej od 2000 roku przez Puls Biznesu i wywiadownię gospodarczą Coface Poland, znalazły się firmy, które w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw rozwijają się najdynamiczniej. Uwzględniono na niej podmioty, które w ostatnich 3 latach odnotowywały wyłącznie wzrosty w zakresie przychodów ze sprzedaży i ani razu nie odniosły strat.

Firma STILL Polska znalazła się obydwu prestiżowych zestawieniach. Świadczący usługi doradztwa logistycznego dystrybutor wózków widłowych i systemów regałowych został "Diamentem Forbesa" i "Gazelą Biznesu" drugi rok z rzędu. - Minione lata były dla nas czasem umacniania pozycji lidera w kluczowych ze strategicznego punktu widzenia STILL Polska obszarach rynku - mówi Borys Wochna, Prezes Zarządu STILL Polska. - Fakt, że nasze sukcesy znalazły odzwierciedlenie w raportach niezależnych ekspertów, utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek działania - dodaje.

W zestawieniu z optymistycznymi danymi z rynku pracy TSL oraz opiniami płynącymi od dostawców usług transportowych, fakt uwzględnienia przedstawicieli branży intralogistycznej w najważniejszych biznesowych rankingach zdaje się dobrym prognostykiem na przyszłość.


4trucks.pl / STILL


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.