środa, 14 stycznia 2015

Pojazdy warte 300 tys. zł zatrzymane na granicy z Ukrainą

W dniu 13 stycznia na drogowym przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna zatrzymała obywatela Niemiec, który usiłował opuścić teren UE wypożyczonym w Niemczech pojazdem.

Kilka dni wcześniej w Medyce zatrzymano naczepę z podrobionymi numerami identyfikacyjnymi.

Samochód marki Mercedes - Benz C180 został wypożyczony z niemieckiej wypożyczalni pojazdów firmy AVIS. Funkcjonariusze SG, za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalili, że pojazd ten, zgodnie z umową, nie może opuszczać terytorium UE. Równocześnie wypożyczalnia pojazdów zgłosiła sprawę niemieckiej Policji, a ta wprowadziła dane Mercedesa do bazy SIS. Pojazd zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna. Jego szacunkowa wartość to 150 tys. zł.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze SG z przejścia drogowego w Medyce zatrzymali 23-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć z Polski naczepę marki Berger (rok produkcji 2004). W trakcie prowadzonej kontroli, ujawniono ślady ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne naczepy. Szacunkowa wartość naczepy to około 150 tys. zł.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawę przekazano Policji.


4trucks.pl / Straż Graniczna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.