wtorek, 16 grudnia 2014

Wiadukt nad DK-72 gotowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi informuje o zakończeniu budowy wiaduktu nad przejazdem kolejowym w Rogowie na drodze krajowej nr 72. Kierowcy już mogą korzystać z obiektu.

Wiadukt powstał nad linią kolejową Warszawa - Łódź i zajął miejsce tradycyjnego przejazdy kolejowego. Dzięki zrealizowaniu tej inwestycji nastąpiła znaczna poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżujących między Rawą Mazowiecką i Łodzią.

Aktualnie kierowcy nie muszą czekać w długich kolejkach na otwarcie szlabanów, które zamykano w tym miejscy koło 100 razy na dobę. Ze względu na duży ruch samochodowy w tym miejscu, po zamknięciu zapór, ustawiały się kilkusetmetrowe kolei pojazdów.

Nowy wiadukt ma około 50 m długości i dwa pasy ruchu. Cały przebudowany odcinek drogi krajowej nr 72 ma ponad 800 m, pojawiły się na nim między innymi dwa pasy ruchu wydzielone dla pojazdów skręcających w lewo.

Budowa wiaduktu w Rogowie w ciągu DK-72 pochłonęła niespełna 15 mln zł. Inwestycję zrealizowała Trakcja na zlecenie PKP PLK.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.