wtorek, 14 października 2014

Bosch rozszerzył ofertę serwisu i napraw samochodów użytkowych

W segmencie transportu profesjonalnego niezawodność samochodów dostawczych, ciężarowych i autokarów jest najwyższym priorytetem.

Każda awaria lub nieplanowana naprawa to dla firmy transportowej strata czasu i dodatkowe koszty. Dlatego Bosch znacznie rozszerzył ofertę wyposażenia diagnostycznego i warsztatowego, części zamiennych oraz usług serwisowych, dzięki którym prace serwisowe i naprawcze będą szybsze i bardziej opłacalne.

Nowe urządzenie do ustawiania reflektorów HTD 815 do samochodów użytkowych
Reflektory ksenonowe i LED należą dziś do standardowego wyposażenia samochodów ciężarowych. Do kontroli i regulacji nowoczesnych systemów oświetlenia w pojazdach Bosch oferuje nowe cyfrowe urządzenie do ustawiania reflektorów HTD 815 z kamerą CMOS oraz interaktywnym ekranem dotykowym. Program jest wykonywany automatycznie, ale umożliwia także ręczne wyregulowanie reflektorów.

Rozszerzenie programu rozruszników Heavy Duty
Rozruszniki muszą działać niezawodnie także w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Dlatego seria rozruszników Heavy Duty HEF/HEP 109 M i MP została rozszerzona o modele wyższej mocy oznaczone literą L. Zapewniają one rozruch silnikom o pojemności skokowej do 28 litrów, a w trybie równoległym do 48 litrów.

Nowe akumulatory Bosch spełniają wysokie wymagania segmentu samochodów użytkowych
Akumulatory Bosch typu TE zaspokajają zwiększone zapotrzebowanie na energię energetyczną wielu elektrycznych odbiorników prądu w samochodach użytkowych, zapewniają energię w czasie długich postojów oraz dobrze znosi ekstremalne temperatury i drgania. Takie właściwości gwarantuje technologia EFB (Enhanced Flooded Battery).

Nowa seria reflektorów Bosch Light-Star
Reflektory świateł drogowych Light-Star są przeznaczone także do stosowania w trudnych warunkach oraz w segmencie off-road. Projektowany komputerowo odbłyśnik FF (Free Shape) kieruje silny strumień światła w przód przy minimalnym stopniu rozpraszania. Nowy reflektor jest dostępny w trzech wersjach: Light-Star Halogen, Light-Star z światłem postojowym w formie pierścienia LED z białą lub niebieską szybą, oraz Light-Star Xenon.

Nowe obrotowe lampy ostrzegawcze dla samochodów użytkowych, teraz także w wersji LED
Bosch oferuje trzy nowe linie obrotowych lamp ostrzegawczych dla samochodów użytkowych: RKLE LED Compact, RKLE 200 i RE 60.

Wyposażenie warsztatów do profesjonalnego serwisowania i napraw samochodów użytkowych
Bosch zoptymalizował tester do diagnostyki sterowników KTS Truck oraz jego oprogramowanie serwisowe Esitronic 2.0 Truck do wymagań warsztatów obsługujących samochody użytkowe. Szerokie pokrycie rynku gwarantują dane z ponad 90% samochodów dostawczych, ciężarowych, przyczep oraz autokarów dostępnych na rynku europejskim.

Komponenty układów wtryskowych do silników Diesla o jakości wyposażenia oryginalnego prosto od producenta
Bosch projektuje i dostarcza układy wtryskowe do silników Diesla wszystkim liczącym się producentom samochodów użytkowych. Obszerny program części zamiennych zawiera wszystkie ważne komponenty do aktualnie produkowanych układów Common Rail i pompowtryskiwaczy, ale także do klasycznych układów wtryskowych.

Bosch Denoxtronic2 obniża emisję tlenków azotu nawet o 95%
Redukcja emisji tlenków azotu (NOx) w silnikach Diesla to główny wymóg normy emisyjnej Euro 5. Dla potrzeb montażu fabrycznego Bosch stworzył system oczyszczania spalin Denoxtronic.

Najwyższej jakości części zamienne i akcesoria Bosch
Szeroki program części zamiennych i akcesoriów dla samochodów użytkowych jest przystosowany do dużych przebiegów. Obejmuje on m.in. paski napędowe, akumulatory, sygnały dźwiękowe, filtry, lampy, czujniki i wycieraczki, a także re-flektory dodatkowe i reflektory świateł drogowych.

Opłacalne naprawy samochodów użytkowych z wykorzystaniem usług Bosch eXchange oraz Bosch Electronic Service
Program części regenerowanych Bosch eXchange to niedroga alternatywa w razie konieczności naprawy starszych pojazdów. Części regenerowane są tańsze od nowych produktów. Do samych układów wtryskowych Diesla Bosch oferuje ponad 1000 regenerowanych fabrycznie produktów do wielu samochodów użytkowych, w tym do nowoczesnych, wysokociśnieniowych układów wtryskowych.

Jako dostawca systemowy, Bosch wspiera warsztaty obsługujące samochody użytkowe, oferując odpowiednie koncepcje serwisowe
Od początku roku w Niemczech działa nowa, koncepcja serwisowa typu Full Service o nazwie "Alltrucks", firmowana wspólnie przez Bosch, Knorr-Bremse i ZF. Do końca tej dekady planowane jest wprowadzenie koncepcji na terenie całej Europy. Celem jest koncentracja kompetencji oraz oferowanie rozwiązań i usług w segmencie napraw samochodów użytkowych wszystkich marek. Koncepcja skierowana jest do wszystkich warsztatów obsługujących ciężkie pojazdy użytkowe wszystkich marek. Dodatkowo Bosch stworzył osobny moduł serwisowy Bosch Samochody Użytkowe, który w podobny sposób koncentruje kompetencje w dziedzinie serwisowania i napraw samochodów użytkowych. Moduł ten, jako kompletny pakiet, jest skierowany do warsztatów obsługujących ciągniki oraz lżejsze samochody użytkowe.

Obszerną ofertę uzupełnia silna, światowa sieć warsztatów Bosch Diesel Service i Bosch Diesel Center oferująca także naprawy w warsztacie i u klienta oraz komponenty do układów Diesla.


4trucks.pl / BOSCH


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.