wtorek, 14 października 2014

Zezwolenie na działalność w ŁSSE

Niepozorny dokument w szarej okładce z numerem 172, który Zarząd Wieltonu odebrał 9 października podczas  uroczystości w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, to przypieczętowanie inwestycji wartej 30 milionów złotych i prawie 30 nowych miejsc pracy.

Zezwolenie z rąk Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego odebrali Jarosław Andrzej Szczepek – prezes Zarządu Wielton S.A., wiceprezes Tomasz Śniatała i wiceburmistrz Wielunia Janusz Pamuła.
Podczas uroczystości w siedzibie ŁSSE, połączonej z piknikiem integracyjnym dla inwestorów i partnerów strefy, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński wyraził swoje zadowolenie, że wśród firm otrzymujących zezwolenia są przedsiębiorcy zagraniczni, ale największą radość budzi obecność w tym gronie firm krajowych. Jako wzór firm z powodzeniem szukających nowych rynków zbytu wymienił właśnie Wielton. Zwrócił uwagę na odważną, aktywną działalność spółki w odległych krajach.
W sumie w ŁSSE wręczono 22 zezwolenia na działalność w ramach strefy. Inwestorzy zainwestują łącznie 1 065 902 195 PLN i utworzą prawie 1800 nowych miejsc pracy.

Dla Wieltonu to drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.  Poprzednie – na działalność produkcyjną, handlową i usługową - firma otrzymała w 2007 roku. W ramach nowego zezwolenia, Wielton realizując projekt inwestycyjny rozbuduje swoje moce produkcyjne o nowoczesny park maszynowy dzięki któremu wzrośnie efektywność produkcji i zatrudnienie o 30 osób.


4trucks.pl / WIELTON SA


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.