wtorek, 16 września 2014

Pierwsze autobusy w Polsce z systemem CPC

W dniu 11 września nastąpiło oficjalnie przekazanie pierwszych 8 sztuk przegubowych autobusów Solaris Urbino MetroStyle (18-metrowe) do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Krakowie z systemem monitoringu ciśnienia i temperatury w oponach - ContiPressureCheck firmy Continental (CPC).

Autobusy te to pierwsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej, wyposażone w system CPC.

Zastosowanie w nich systemu CPC jest wynikiem wspólnego projektu na rynku OEM pomiędzy firmami Drabpol ( odpowiedzialnego na rynku polskim za system CPC, partnera firmy Continental Opony) a producentem autobusów - firmą Solaris Bus & Coach.

System ContiPressureCheck (CPC) umożliwia stałe nadzorowanie ciśnienia i temperatury w oponach. Informacje o ciśnieniu i temperaturze w oponach pokazywane są na wyświetlaczu deski rozdzielczej.

System ten wykrywa wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury i w przypadku spadku ciśnienia lub wzrostu temperatury w jednej z opon kierowca otrzymuje natychmiast odpowiednie ostrzeżenie ( alarm oraz informacja na pulpicie).

Kierowca może natychmiast podjąć działania korygujące i nie dopuścić do awarii. Dzięki temu można zapobiec zarówno wypadkom drogowym, jak i uszkodzeniom opon.


4trucks.pl / DRABPOL


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.