środa, 20 sierpnia 2014

Kolejni kierowcy tracą prawa jazdy

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

Również wczoraj na K-27 kierujący ciężarowym Mercedesem wyprzedzał tak niebezpiecznie, że policjanci zadecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Mimo medialnej kampanii i coraz większego społecznego sprzeciwu wobec agresji i brawury na drodze - codziennie obserwujemy przykłady niebezpiecznej, agresywnej i zbyt szybkiej jazdy. Często takie zachowanie zarejestrowane jest również przez policyjne videorejestratory. Policjanci w takich przypadkach decydują o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Również wczoraj na drodze K-27 policyjny videorejestrator nagrał wyczyny kierującego ciężarowym mercedesem. Rozpoczął on manewr wyprzedzania na wzniesieniu, mimo że z naprzeciwka jechały samochody. Swoim manewrem zmusił kierującego hondą civic do ostrego hamowania, a kierującego volkswagenem zepchnął na pobocze, żeby "zmieścić" się na swój pas jazdy. Po chwili popełnił kolejne wykroczenie - mimo dozwolonej prędkości 70 km/h jechał z prędkością ponad 97 km/h. Policjanci zatrzymali 66-letniemu mieszkańcowi powiatu nowosolskiego prawo jazdy, a wniosek o ukaranie będzie wysłany do sądu.


4trucks.pl / Policja.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.