środa, 30 lipca 2014

Otwarcie DTŚ przed weekendem?

W piątek 8 sierpnia zostaną przeprowadzone procedury związane z odbiorem odcinków Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu - informuje PAP. Oznacza to, że wkrótce na trasę wjadą samochody.

DTŚ będzie drogą w większości trzypasmową oraz bezkolizyjną, poprowadzi z Katowic do skrzyżowania z drogą krajową nr 88 w Gliwicach. Obecnie do użytku udostępniony jest 20,3-kilometrowy fragment od węzła z trasą S86 w Katowicach do centrum Zabrza, które otwarto w czerwcu 2011 roku.

Odcinki Z3 i Z4 maja w sumie około 3 km długości, a ich budowa trwała od czerwca 2012 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Eurovia Polska i PRUiM Gliwice. Wartość umowy to 184,1 mln zł.

Równolegle trwa budowa odcinków Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Jeden z nich o długości 2,8 km zakładający budowę węzła z autostradą A1 powstaje planowo. Natomiast odcinek oznaczony jako G2 o długości 5 km jest budowany z opóźnieniem, które wynika z przerwy w płatnościach dla wykonawcy (konsorcjum Eurovia Polska i Bilfinger Infrastructure).


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.