poniedziałek, 14 lipca 2014

Zdalny kurier B2B

TNT Express, jedna z największych firm kurierskich świata, wprowadziła kolejne rozwiązanie służące samoobsługowej aranżacji usług.

Już blisko połowa klientów TNT Express w Polsce korzysta z rozwiązań internetowych do aranżowania usług kurierskich, a 70 proc. wszystkich przesyłek nadawanych jest elektronicznie. Popularność tego modelu wśród firm w Polsce sprawiła, że nasz kraj - obok Hiszpanii - został wybrany do pilotażowego wdrożenia najnowszego rozwiązania TNT. To aplikacja do aranżacji usług transportowych dla firm, które nie są związane umową z TNT.

- Online Booking Tool to proste narzędzie do zdalnego zamawiania usług kurierskich, adresowane do małych i średnich firm - mówi Tomasz Kiepek, Kierownik Działu Informatyki TNT Express - Firmy, które nie są stałymi klientami TNT, za pośrednictwem naszej strony www mogą zrealizować pełen proces: od wyceny usługi, jej wyboru i zamówienia kuriera, po monitorowanie statusu przesyłki i otrzymanie elektronicznej faktury.

Po zakończeniu pilotażu rozwiązanie wdrożono w blisko 50 oddziałach TNT Express na całym świecie. W Polsce wsparto je kampanią promocyjną, oferując istotnie niższe ceny usług krajowych i międzynarodowych. - W kolejnym etapie będziemy pracowali nad wdrożeniem e-płatności - zapowiada Tomasz Kiepek.

Online Booking Tool (OBT) to jedno z rozwiązań TNT do samoobsługowej aranżacji usług. Kolejnym jest aplikacja dla stałych klientów myTNT, która - obok funkcjonalności OBT - oferuje im m.in. przechowywanie adresów odbiorców i historii wysyłek.

Następną kategorią są rozwiązania instalowane u klienta: umożliwiają integrację i komunikację on-line systemu IT firmy z systemami TNT. Polecane są dla średniej i dużej liczby wysyłek. Najbardziej zaawansowane jest rozwiązanie włączające systemowe rozwiązania TNT w proces dystrybucyjny i logistyczny użytkowników.

- W ciągu najbliższej dekady największym zainteresowaniem klientów będą się cieszyły te ostatnie, najbardziej zaawansowane rozwiązania, a także aplikacje webowe - takie, jak OBT i myTNT - prognozuje Tomasz Kiepek.


4trucks.pl / TNT Express


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.