piątek, 13 czerwca 2014

Wielton - Filar Polskiej Gospodarki

Wielton - największy polski producent naczep i przyczep otrzymał tytuł "Filar Polskiej Gospodarki", tym samym znalazł się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika "Puls Biznesu" i firmę badawczą ARC Rynek i Opinie.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja w Warszawie. Nagrodę w imieniu zarządu Wielton S.A. odebrał wiceprezes Mariusz Golec.

"Puls Biznesu" organizuje ranking od prawie 10 lat. Bazuje na opinii samorządowców, którzy dobrze znają lokalnych przedsiębiorców i mogą wskazać tych, którzy najbardziej przyczyniają się do rozwoju lokalnego biznesu. Agencja badawcza ARC Rynek i Opinie zbiera informacje ze wszystkich województw od Prezydentów poszczególnych miast, Burmistrzów i Wójtów o najbardziej aktywnych przedsiębiorstwach w ich najbliższym otoczeniu. To oni wskazują firmy, które rozwijają lokalną przedsiębiorczość. W ten sposób wyróżnione zostają firmy, które uzyskają najwięcej głosów. W IX edycji rankingu wśród pięciu firm województwa łódzkiego, Wielton zajął II miejsce, tuż po Ceramice Paradyż. Wśród nagrodzonych znaleźli się kolejno po Wieltonie: PGE Elektrownia Bełchatów, Ceramika Tubądzin i OSM w Łowiczu.

Wielton S.A. został doceniony za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości i za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu, jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Udział spółki w rynku krajowym w 2013r stanowił około 15%. 65% produkcji sprzedawane jest na eksport do ponad 20 krajów. Dzisiaj WIELTON produkuje więcej naczep niż wszyscy pozostali polscy przedstawiciele tego sektora. Obecnie w Wieltonie pracuje prawie 1300 osób. Firma aktywnie wspiera zatrudnienie: od września powstanie klasa patronacka kształcąca młodzież w zawodzie mechanik - monter maszyn i urządzeń, współpracuje z uczelniami wyższymi. Wspólnie z Urzędem Pracy organizuje giełdy pracy i staże dla absolwentów, propaguje zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Wielton jest przedsiębiorstwem z Wielunia i podkreśla ten fakt, angażując się w życie lokalnej społeczności. I tak od kilku lat wspiera akcje krwiodawstwa czy badania profilaktyczne w ramach Dni Walki z Rakiem. Współpracuje z Fundacją "Mam Marzenie" spełniając życzenia chorych dzieci, a także z policją, angażując się m.in. w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


4trucks.pl / Wielton SA


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.