środa, 15 grudnia 2010

Jak zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze

Assistance_zima_-_600

Śliskie drogi, słaba widoczność, zaspy ograniczające pole manewru - to obraz, jaki maluje się przed każdym kierowcą na myśl o zimie. W takich warunkach nietrudno o stłuczkę, dlatego warto zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze i wykupić pakiet assistance na samochód. To ubezpieczenie gwarantuje udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku kolizji, awarii, kradzieży pojazdu lub innych wypadków losowych, które mogą wydarzyć się podczas podróży. Pomoc dostępna jest 24 h na dobę, zarówno w kraju i za granicą.

Jak wynika z badań, ok. 20 proc. wszystkich zimowych zgłoszeń dotyczy problemów z akumulatorem i instalacją elektryczną. Co zrobić jeśli taka awaria przydarzy się pod domem albo w drodze do pracy, daleko od miejsca zamieszkania? Spać spokojnie może ten, kto wykupił  odpowiednie ubezpieczenie. Jeden telefon i pomoc drogowa odholuje samochód do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi, bądź rozwiąże problem na miejscu. Jednak należy pamiętać, że zimą czyha na drodze o wiele więcej niebezpieczeństw niż w czasie cieplejszych pór roku.

Padający śnieg ogranicza widoczność, a w połączeniu z brawurą lub niedoświadczeniem kierowcy może być przyczyną wielu problemów na drodze. Pierwsze dni intensywnych opadów na początku grudnia przyniosły wzrost liczby wypadków i kolizji  o 30 proc. w porównaniu do listopada. Gołoledź czy błoto pośniegowe powodują, że samochody łatwo wpadają w poślizg. Często zatrzymują się na najbliższej przeszkodzie płocie, drzewie bądź innym aucie. Nieprzyjemne skutki zimowej aury można zminimalizować dzięki specjalistycznej pomocy, jaką można otrzymać dzięki usłudze assistance. W przypadku mniejszych kolizji zapewniona jest naprawa auta na miejscu, a w razie poważniejszych wypadków samochód zastępczy, opieka lekarska czy nocleg w hotelu.

Idea assistance samochodowego polega na niesieniu pomocy na drodze przez 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. W miesiącach zimowych, zwłaszcza grudniu i styczniu, liczba zgłoszeń awarii i wypadków drogowych wzrasta niemal dwukrotnie w porównaniu z pozostałymi miesiącami roku. Odpowiednio dobrana polisa assistance często okazuje się najbardziej pomocnym rozwiązaniem w przypadku problemów, jakie mogą spotykać kierowców już na parkingu, czy w razie wypadku drogowego. Zakres pomocy, oferowany przez firmy ubezpieczeniowe, jest w tym zakresie bardzo zróżnicowany. Najprostsze polisy assistance obejmują przede wszystkim pomoc w razie unieruchomienia pojazdu, np. na miejscu wypadku. Bardziej rozbudowane pakiety świadczeń, oprócz pomocy technicznej, mogą zapewnić również wsparcie medyczne, pomoc prawną, a nawet serwis podróżny. Usługi osobowe, obejmujące na przykład organizację noclegu, opiekę nad dziećmi w razie problemów zdrowotnych opiekunów, mogą okazać się szczególnie pomocne podczas rodzinnych zimowych wyjazdów.

Skoro ubezpieczenie assistance okazuje się takie przydatne w kryzysowych sytuacjach to dlaczego nadal niewielu kierowców się na nie decyduje?  Dla wielu niezdecydowanych kierowców główną przeszkodą w zawarciu umowy o assistance jest zbyt duże obciążenie portfela. Jednak naprzeciw takim argumentom stanęło Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów, które podpisało umowę z Inter Partner Assistance Polska. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którzy przystąpią do Programu Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej mogą skorzystać ze zniżek na pakiety assistance na samochód.

-Nawiązanie współpracy z Inter Partner Assistance Polska wynika głównie z wspólnych wartości łączących nasze organizacje. Promocja bezpiecznej jazdy i nagradzanie kierowców są naszym wspólnym celem. Dla wszystkich Członków SKIP zaoferowaliśmy dostęp do infolinii prawnej i usług concierge, a dla zainteresowanych opracowaliśmy bogate pakiety assistance w bardzo atrakcyjnych cenach-  wyjaśnia Bartosz Wolski, V-ce Prezes Stowarzyszenia SKIP.

Pakiet VIP to koszt  80 zł rocznie, a w razie wypadku zapewnia m.in. samochód zastępczy, 3 doby zakwaterowania w hotelu dla kierowcy i pasażerów czy pobyt w placówce medycznej. Posiadając pakiet assistance samochodowego, ze wszystkich przysługujących świadczeń można skorzystać, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.  Aby wziąć udział w Programie Bezpiecznie Kierowcy Płacą Mniej  należy zarejestrować się jako członek Stowarzyszenia za pośrednictwem strony www.skip.com.pl. Szereg zniżek odciąży portfel, a pakiety usług pozwolą czuć się bezpiecznie, gdyż w każdym miejscu i o każdej godzinie zostanie udzielona pomoc w razie awarii, kolizji czy wypadku na drodze. Dzięki takim udogodnieniom, zimowe atrakcje związane z trudnymi warunkami na drodze, nie będą już straszne kierowcom.

Źródło: Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów SKIP


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.