poniedziałek, 12 maja 2014

Wpadli podejrzani o kradzieże paliwa

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Myszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniami do samochodów.

Sprawcy wyłamywali zamki w zbiornikach na paliwo w samochodach ciężarowych i kradli olej napędowy. Śledczy szacują, że ich łupem padło blisko 2000 litrów paliwa o wartości ponad 10 tys. złotych. Za ten przestępczy proceder zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W ręce kryminalnych wpadło dwóch mieszkańców powiatu zawierciańskiego podejrzanych o okradanie samochodów ciężarowych, głównie pojazdów parkujących na poboczach, parkingach przy stacjach benzynowych i hotelach. Sprawcy wyłamywali zamki w zbiornikach paliwa i kradli olej napędowy. Złodziejski duet został zatrzymany przez stróżów prawa tuż "po robocie". Mężczyźni nie zdążyli nawet zmienić fałszywych tablic rejestracyjnych w samochodzie, którym się poruszali dokonując przestępczego procederu.

Śledczy szacują, że zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej 9 takich przestępstw. Działali głównie na terenie powiatu myszkowskiego. Ich łupem padło blisko 2000 litrów paliwa o wartości ponad 10 tys. złotych. W trakcie realizacji sprawy policjanci ustalili też odbiorców kradzionego paliwa.

Podejrzani już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


4trucks.pl / policja.pl 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.