piątek, 28 marca 2014

WITD: Alkoholowe deja vu

W dniu 24 marca 2014 r. około godziny 9:00 na 71 km drogi krajowe nr 94 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy przewoźnika krajowego.

Kierujący ww. pojazdem po rozładunku w Legnicy jechał do podwrocławskiej miejscowości Kiełczów celem podjęcia ładunku, który docelowo miał trafić do Niemiec.

Po otwarciu drzwi kontrolowanego pojazdu, inspektorzy wyczuli wyraźną woń alkoholu od kierującego. Badanie kierowcy alkosensorem wykazało, 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu czyli 0,74 promila. Kolejne wykonane po 15 minutach 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu czyli 0,66 promila. Stan nietrzeźwości , kierujący tłumaczył spożyciem w dniu poprzedzającym kilku piw.

W toku kontroli kierujący oświadczył, że posiada przy sobie jedynie kserokopie prawa jazdy, gdyż oryginał został mu zatrzymany w grudniu 2013 r. w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości pojazdu osobowego. Wtedy, jak się okazało kierujący dopuścił się wykroczenia gdyż zawartość alkoholu wynosiła poniżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd zważając na sytuację rodzinną kierującego pozbawił go jedynie uprawnień w zakresie kat. B oraz warunkowo dopuścił do wykonywania zawodu kierowcy. Niestety tylko do dnia dzisiejszego, bowiem jak wskazują wyniki tym razem kierujący dopuścił się przestępstwa i to w dodatku prowadząc pojazd ciężarowy.

W związku z zaistniałą sytuacją, kierujący został przekazany funkcjonariuszom Policji, a pojazd skierowano na parking strzeżony.


4trucks.pl / WITD Wrocław


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.