piątek, 21 marca 2014

Czarne skrzynki samochodu

Nie tylko samoloty posiadają czarne skrzynki. Zaskoczeni? Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup rejestratorów trasy.

Przyjrzyjmy się jednemu z ulubionych auto-gadżetów ostatnich miesięcy.

Popularne czarne skrzynki kryją najważniejsze sekrety lotu. Pozyskane z nich informacje pomagają dochodzić przyczyn nawet najbardziej tajemniczych katastrof. To ważne z punktu widzenia pilota, ale czy potrzebne kierowcy? Okazuje się, że tak. Dowodem jest rosnąca dostępność samochodowych rejestratorów trasy.

Urządzenia tego typu zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Internet roi się od filmików nagrywanych z ich pomocą, ale kamery samochodowe posiadają szereg użyteczniejszych zastosowań.

- Rejestratory trasy to doskonały sposób, by udokumentować sytuację stłuczki, wykazać niekompetencję służb drogowych, zdobyć dowody sądowe lub po prostu uwiecznić wyjątkowo malowniczą podróż - mówi Paweł Wujcikowski, właściciel sieci sklepów Spy Shop.

Jaki rejestrator jest najlepszy i który wybrać? Najpopularniejszymi modelami ostatnich miesięcy są: zgrabny DOD VRH3, funkcjonalny DOD GSE580 z GPS i lekki DOD LS400.

Solidny i oszczędny
DOD VRH3 to nowoczesne i stosunkowo niedrogie urządzenie. Wysokojakościowa kamera nagrywa obraz w rozdzielczości full HD 1080p dla najlepszej standardu obrazu i wygody odtwarzania. To nie wszystko. Wystarczy zmniejszyć rozdzielczość do 720p, by nagrywać z częstotliwością 60 klatek/s. Dzięki temu ruch pozostaje płynny i wszystkie szczegóły filmu zostają zachowane. Dokładając do tego funkcję nadpisywania nagrań i czujnik przeciążeń chroniący dane przed skasowaniem w momencie wypadku, otrzymujemy bardzo dobry rejestrator w wyjątkowo rozsądnej cenie.

Król bezdroży
DOD GSE580 z GPS prócz wysokiej rozdzielczości oferuje szeroki kąt widzenia kamery 120o. Kierowca odtwarzający nagranie zobaczy wszystko, co dzieje się na poboczu lub pozostałych pasach ruchu. Najważniejszą funkcją tego rejestratora jest jednak wbudowany moduł GPS. Uzupełnia on nagrania o dokładne informacje, co do położenia i prędkości auta. Specjalne oprogramowanie pozwala na jednoczesny podgląd nagrania z kamery i śledzenie informacji GPS na mapach Google. DOD GSE580 z GPS polecany jest kierowcom wybierającym długie i kręte trasy.

Rozwiązanie dla każdego
Dla kogo został skonstruowany DOD LS400? Urządzenie łączy w sobie najlepsze cechy dwóch poprzednich modeli zachowując przy tym minimalną wagę i kompaktowy charakter. Kąt widzenia 120o w połączeniu z funkcją nadpisywania nagrań, czujnikiem przeciążeń oraz dużym ekranem LCD sprawia, że rejestrator idealnie nadaje się dla każdego, kto poszukuje niedrogiej, użytecznej i solidnej kamery samochodowej.

Dla kogo?
Rejestratory trasy są idealne dla kierowców, którzy:
• Potrzebują dowodów w sprawach wypadkowych
• Chcą mieć większą kontrolę nad wydarzeniami na drodze
• Są pracownikami bądź właścicielami firm przewozowych
• Monitorują i podnoszą swoją umiejętność jazdy

Należy wspomnieć o montażu urządzeń. Rejestratory posiadają wyjątkowo mocne uchwyty przyczepiane do przedniej szyby. Dzięki nim założenie i regulacja nachylenia kamer trwa raptem kilka sekund. Potem pozostaje już tylko ruszać w drogę.


4trucks.pl / Spy Shop


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.