poniedziałek, 03 marca 2014

Odzyskane samochody

Dwa skradzione samochody odzyskali w dniu 27 lutego, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Łączną wartość pojazdów oszacowano na ponad 210 000 zł.

Pierwszym z odzyskanych pojazdów był samochód ciężarowy marki Iveco, zatrzymany do kontroli w Kamieńcu Ząbkowickim podczas wspólnych działań kłodzkiej Straży Granicznej i Policji. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Bułgarii. Jego wartość szacuje się na 160 000 zł. Kierowca, pracownik firmy, do której należał samochód, nie został zatrzymany.

Drugi samochód - marki BMW - zatrzymali do kontroli funkcjonariusze z pilotażowej Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Słubicach. Kierowca nie przedstawił żadnych dokumentów pojazdu, nie potrafił również udokumentować źródła pochodzenia samochodu, a w stacyjce znajdował się podrobiony kluczyk. Sprawdzenia w bazach danych potwierdziło nielegalne pochodzenie pojazdu. Okazało się, że niemiecki właściciel dzień wcześniej zgłosił jego kradzież.

W obu przypadkach sprawy do dalszego prowadzenia ze względu na właściwość rzeczową i miejscową przekazano Policji.


4trucks.pl / Straż Graniczna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.