czwartek, 13 stycznia 2011

Bezpiecznie na budowie

Sposób prowadzenia prac budowlanych przy inwestycji Termy Maltańskie został wyróżniony w konkursie BEZPIECZNA BUDOWA 2010 przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu. Doceniono zaangażowanie kierownictwa budowy z inowrocławskiego Alstalu w zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy wszystkim pracownikom znajdującym się na budowie.

Celem konkursu BEZPIECZNA BUDOWA, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, jest promowanie wykonawców zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Ocenie komisji konkursowej podlegają m.in. sposób zagospodarowania placu budowy, działania zapobiegające zagrożeniom wypadkowym, przestrzeganie przepisów i zasad bhp oraz skuteczność nadzoru nad ich respektowaniem przez wszystkie podmioty działające na budowie. Podstawą oceny wniosków konkursowych były udokumentowane wyniki co najmniej dwóch kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Budowa Term Maltańskich, także z racji wpisania na listę przedsięwzięć związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, jest pod stałym monitoringiem Okręgowego Inspektoratu Pracy: wielokrotne kontrole placu budowy nie wykazały żadnych uchybień w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a wdrożone rozwiązania spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem. 

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie rozpoczęła się  1 czerwca 2009 r. Kilka miesięcy wcześniej podpisano umowę z generalnym wykonawcą: do zaprojektowania i wybudowania obiektu wybrano konsorcjum 4 firm: Alstal Budownictwo A.Szczupak (lider), Holma, Tiwwal  oraz Budownictwo Drogowe Altkom. Na początku października 2010r. na obiekcie zawisła tradycyjna wiecha. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a codziennie na budowie pracuje prawie  300 osób.

Wyróżnienie w imieniu wykonawcy odebrał kierownik budowy - Dominik Słowek - podczas ogólnopolskiej konferencji Bezpieczeństwo pracy w budownictwie, organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011.

Źródło: Alstal Budownictwo

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.