środa, 19 stycznia 2011

Szansa w ciągłej optymalizacji

Melle_4T

Dostosowanie technologii pracy i używanych materiałów ma na celu zwiększenie rentowności prowadzenia warsztatu blacharsko - lakierniczego. Wszystkie branże, także motoryzacyjna, dążą do ograniczeń na każdym polu. Nie powinno się to jednak odbijać na jakości oddawanych klientowi elementów po naprawie. I nie odbija się, dzięki coraz to nowym technologiom oferowanym przez profesjonalnych producentów.

Najistotniejszym elementem, który wpływa na rentowność wszelkich zakładów usługowo - produkcyjnych jest optymalne zestawienie dwóch czynników - czasu i zasobów ludzkich potrzebnych do wykonania zadania. Pozostałe zmienne to: płynność zamówień, powierzchnia warsztatu, proces technologiczny, który pozwala na szybsze wykonywanie usługi, oraz zadowolenie klienta, poparte brakiem reklamacji. Wszystkie klocki idealnie poukładane składają się na wysoką wydajność. Innowacji należy szukać także podczas branżowych targów, zarówno krajowych jak i ogólnoświatowych. W krótkim czasie po wymienionych wydarzeniach do polskich sieci dystrybucji trafiają profesjonalne produkty, które pozwalają na jeszcze większą optymalizację pracy. W warsztacie blacharsko-lakierniczym, tak jak i w każdym innym biznesie, sprawdzić się może zasada tzw. długiego ogona. W prostym przełożeniu na branżę usług naprawczych oznacza to fakt, że zamiast zarabiać na jednej długo trwającej naprawie danego elementu samochodu, można takim samym nakładem środków wykonywać wiele drobnych napraw, w krótkim czasie, w lepszym bilansie ekonomicznym.

Przykładem może być czas lakierowania. Dzięki produktom szybkoschnącym właściciel warsztatu jest w stanie zaoszczędzić na kosztach na niemal każdym etapie. Szybkie naprawy przy zachowaniu najwyższej jakości oraz niewielkich kosztów ogrzewania to kierunek, w którym pójdą zainteresowani branżą, a producenci zaspokoją ich wymagania.

Jednym z przykładów wpisujących się we wspomniany trend jest lakier Kristal eXcellent TimeClear. Dostał on nagrodę za najbardziej innowacyjny produkt na międzynarodowych targach Automechanika 2010 we Frankfurcie. Z podstawowych danych technicznych warto odnotować: pyłosuchość po 10-12 min., przy suszeniu w 200 stopniach C możliwość wystawienia elementu z kabiny czy np. polerowanie po upływie 1,5 h przy suszeniu w 200 stopniach C. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zatem uniknąć długiego oczekiwania na odparowanie pierwszej warstwy, aby uzyskać lekką strukturę należy nanieść 0,5 warstwy + 1 pełną. Do przygotowania idealnie gładkiej powierzchni należy nanieść 2 pełne warstwy lakieru. Time Clear jest tak opracowany by nawet przy zmieszaniu zbyt dużej ilości lakieru, nie zmarnować pozostałej mieszkanki, jej żywotność dochodzi bowiem do 3 h.

Warto zatem przyglądać się zmianom w trendach w ogólnoświatowej technologii. Targi i inne wydarzenia branżowe dostarczają rozwiązań, które pozwalają optymalizować prowadzoną działalność. Stałe śledzenie i wdrażanie nowości technologicznych, w czasach szerokiej konkurencji, może okazać się krokiem milowym w wyścigu o klienta.

Źródło: Melle


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.