piątek, 10 stycznia 2014

IVECO umacnia pozycję na rynku

Dzięki doskonałym produktom oraz konkurencyjnej ofercie IVECO może pochwalić się umocnieniem pozycji na rynku polskim w sprzedaży nowych pojazdów dostawczych i ciężarowych w 2013 r.

W segmencie pojazdów lekkich (3,5 - 6 t) IVECO utrzymało pozycję rynkową z 11,8% udziałem w segmencie (2123 sprzedane pojazdy). Kolejny rok potwierdza tym samym, że IVECO Daily nadal cieszy się znakomitą opinią i zaufaniem klientów, czego dowodem jest obecność w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się modeli w segmencie.

Segment średni pojazdów użytkowych (6-16 t) to niekwestionowana dominacja IVECO. 2013 rok zakończył się wynikiem sprzedaży na poziomie ponad tysiąca sztuk pojazdów tej klasy (wzrost udziału w segmencie o ponad 2% w porównaniu z rokiem 2012 i prawie 40% udziału w segmencie), zarówno najcięższej wersji Daily, jak i wszechstronnego Eurocargo. Istotnym czynnikiem uzyskania takiego wyniku była realizacja kilku dużych dostaw m.in. dla największego operatora usług pocztowych - Poczty Polskiej SA, która wybrała dla swojej floty kilkaset pojazdów marki IVECO.

W segmencie ciężkim (powyżej 16 t) IVECO zwiększyła udział w segmencie o ponad 2% (1243 sprzedane pojazdy) w porównaniu z rokiem ubiegłym, co na tle konkurencji jest doskonałym osiągnięciem. Klienci docenili Stralisa Hi-Way, flagowy produkt IVECO, który w ubiegłym roku mógł poszczycić się tytułem "Truck of the Year 2013". Stralis Hi-Way to obecnie jedna z najoszczędniejszych ciężarówek na rynku. Dzięki nowoczesnemu systemowi selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR oraz aerodynamicznej optymalizacji kabiny, zużycie paliwa ograniczono o 2,33% w porównaniu z poprzednią wersją tego modelu. Potwierdził to test przeprowadzony przez niemiecki instytut TÜV oraz sami klienci, którzy bardzo pozytywnie oceniają go w codziennej eksploatacji.

W tym roku chcemy ugruntować naszą pozycję na rynku samochodów dostawczych i zaatakować segmenty, w których aktualnie mamy słabszą pozycję, w szczególności segment VAN. Natomiast gamy pojazdów średnich i ciężkich (Eurocargo, Trakker, Stralis) wyposażone w silniki Euro VI, technologię Hi-eSCR (bez konieczności stosowania EGR) oraz nowoczesną telematykę IVECONNECT sprawią, że wszystkie pojazdy IVECO będą mogły konkurować w poszczególnych segmentach o miano najoszczędniejszych pojazdów na rynku, nie tylko w zużyciu paliwa, ale w całkowitych kosztach posiadania i użytkowania pojazdu. Technologia Hi-eSCR ma niebagatelne znaczenie dla produktywności pojazdu: pojazd jest lżejszy i dysponuje wyższą ładownością (w stosunku do odpowiedników wyposażonych w SCR i EGR), a kierowca korzysta z komfortu dawanego przez cichszą pracę silnika. - według Massimiliano Perri, dyrektora Generalnego IVECO Poland, bieżący rok może być równie udany.


4trucks.pl / Iveco Poland


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.