czwartek, 12 grudnia 2013

Rozbudowa zakładów produkcyjnych Continental

Continental zwiększa moce produkcyjne w zakresie ogumienia do pojazdów ciężarowych i autobusów w swojej największej fabryce opon na świecie.

Continental, ogłosił dziś plany znacznej rozbudowy swoich zakładów produkujących ogumienie do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach (Czechy). Nakładem 165 milionów euro firma Continental zamierza w ciągu najbliższych lat zrealizować kolejny etap programu inwestycji w Dziale Ogumienia.

- Rozbudowa zakładów produkujących opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach jest strategicznym przedsięwzięciem ukierunkowanym na długofalowy wzrost na rynku. Zakład będzie nie tylko - jak do tej pory - zaopatrywał Europę, Bliski Wschód i Afrykę - ale stanie się także centrum produkcyjnym obsługującym rynki w obu Amerykach i Rosji - mówi dr Andreas Esser, szef Działu Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental. W wyniku realizacji zaplanowanego na pięć lat programu rozbudowy fabryka podwoi moce produkcyjne w zakresie opon do pojazdów ciężarowych i autobusów do prawie 1,5 miliona sztuk rocznie.

- Oprócz dalszego zwiększania mocy produkcyjnych wykorzystamy także synergie wynikające ze wspólnej lokalizacji z naszą największą na świecie fabryką ogumienia do samochodów osobowych i dostawczych. Mamy już zaplecze logistyczne i technologiczne oraz doświadczenie w zwiększaniu skali produkcji. Dodatkowe moce produkcyjne podniosą naszą elastyczność, zwłaszcza pod względem asortymentu, oraz umożliwią nam zaopatrywanie rynków w obu Amerykach i Rosji - komentuje Thierry Wipff, dyrektor ds. produkcji w Dziale Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental. - Możemy swobodnie regulować harmonogram stopniowego zwiększania mocy produkcyjnych oraz tempo inwestycji w zależności od rozwoju sytuacji na rynku oraz popytu na nasze opony do ciężarówek i autobusów - dodaje. W ramach inwestycji powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy we wszystkich dziedzinach produkcji.

W tym roku Continental informował już o zamiarach zainwestowania w ciągu najbliższych lat 95 milionów USD (ok. 70 mln EUR) w produkcję opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w Ameryce Północnej, w Mount Vernon (USA) oraz 100 milionów euro w największe należące do firmy zakłady produkujące opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Europie w Puchovie (Słowacja). - O ile inwestycja w Puchovie jest ukierunkowana głównie na średnioterminowy wzrost na ewoluujących rynkach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, o tyle rozbudowa zakładów w Otrokovicach to strategiczne przedsięwzięcie realizowane pod kątem długofalowego wzrostu na rynku - wyjaśnia Esser.

Dokładnie rok temu zakłady Continental w Otrokovicach obchodziły jubileusz "20-40-80" - 20. rocznicę obecności firmy Continental w Otrokovicach, 40 lecie produkcji w obecnej lokalizacji i 80. rocznicę uruchomienia produkcji opon w okolicach tego miasta. Przy obecnych mocach produkcyjnych wynoszących 700 000 opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz 21 milionów opon do samochodów osobowych i dostawczych rocznie zakłady w Otrokovicach są największą fabryką ogumienia należącą do firmy Continental na świecie.


4trucks.pl / Continental Opony Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.