wtorek, 10 grudnia 2013

Przesyłki specjalnego znaczenia

Ekspresowy transport komponentów do Francji i USA, natychmiastowe dostarczenie leków onkologicznych do Oslo, przewiezienie 10 ton bielizny z Chin - to wybrane zlecenia TNT Express z zaledwie czterech dni.

Firma kurierska zwykle bywa kojarzona z przesyłkami dokumentowymi i niewielkimi paczkami. Tylko najwięksi gracze - z doświadczonym zespołem, zaawansowanymi technologiami IT, gęstą siecią lotniczą i drogową - są w stanie sprostać naprawdę wymagającym zleceniom.

- TNT Express specjalizuje się w obsłudze klientów instytucjonalnych, w tym wielu gałęzi przemysłu - od motoryzacji i zaawansowanych technologii po branżę farmaceutyczną - mówi Katarzyna Fabiańska, Country Special Services Manager w TNT Express.

Potrzeby bywają bardzo specyficzne - oto wybrane zlecenia, zrealizowane w ciągu zaledwie czterech dni przez strukturę Special Services polskiego oddziału TNT Express:

Dedykowany kurier dla przemysłu
Jeden z francuskich producentów z branży motoryzacyjnej był zagrożony wstrzymaniem linii produkcyjnej (co rodzi ogromne koszty) - zapobiec temu mogło pilne otrzymanie komponentów z Polski. TNT Express otrzymało zaledwie kilkanaście godzin na realizację usługi. Po odebraniu części elektronicznych, m.in. podzespołów, od dostawcy z woj. pomorskiego, 9 kartonów o łącznej wadze 180 kg przewieziono na gdańskie lotnisko. Stąd dwóch kurierów, zabierając ładunek jako bagaż, udało się rejsowym samolotem do Paryża. Tam na przesyłkę czekał kurier, który natychmiast wyruszył w 300-kilometrową trasę. Przesyłka została doręczona nazajutrz po nadaniu, o godz. 3.10 w nocy.

Z kolei wiodący dostawca łożysk musiał pilnie przesłać je z Polski do USA. Łożyska, odebrane przez TNT w woj. świętokrzyskim, przewieziono na lotnisko w Pyrzowicach. Transport koordynował dedykowany kurier, który wraz z ważącym 38 kg towarem odleciał do stolicy stanu Massachusetts zaledwie kilka godzin po złożeniu przez firmę zamówienia. W sytuacjach wymagających osobistej asysty TNT jest w stanie natychmiast oddelegować pracowników, posiadających aktualną wizę do USA.

Leki onkologiczne do Norwegii
O tym, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na firmie kurierskiej, świadczy kolejny przykład. TNT otrzymało zapytanie dotyczące transportu wartościowych i wrażliwych w transporcie leków onkologicznych dla pacjentów z białaczką, odporną na chemioterapię. Leki musiały w ciągu kilku godzin dotrzeć do Oslo, a warunkiem był transport w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza. TNT dostarczyło specjalistyczne opakowanie, zapewniające kontrolę temperatury. Trudne zlecenie stało się jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ - ze względu na mgłę na poznańskim lotnisku - odwołano rejs do Norwegii. TNT opracowało alternatywny plan transportu przesyłki przez Berlin - jednak finalnie okazało się, że warunki pogodowe umożliwiły start kolejnego samolotu z Poznania. Dedykowany kurier doręczył przesyłkę nocą w dniu nadania: w idealnym stanie i pożądanym czasie, w trybie "od drzwi do drzwi".

10 ton z Chin
Dystrybutor damskiej bielizny zwrócił się do TNT z zadaniem konsolidacji frachtu: należało odebrać tekstylia od producentów z pięciu różnych lokalizacji w Chinach. Do TNT należała również odprawa celna z, preferowanym przez klienta, odroczonym terminem płatności VAT. Towar, zapakowany w 300 kartonów i ważący blisko 10 ton, przewieziono ciężarówkami do Szanghaju. Stąd na pokładzie samolotów dotarł do Frankfurtu, skąd został przewieziony dedykowanym samochodem do finalnego odbiorcy.


4trucks.pl / TNT Express


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.