czwartek, 28 listopada 2013

Finansowanie wózków widłowych

Leasing, wynajem z opcją zakupu, indywidualne naliczanie roboczogodzin - metod finansowania wózka widłowego jest wiele.

Jak właściwie dopasować rozwiązanie do profilu przedsiębiorstwa i jego działalności, radzi Przemysław Wlazeł, Dyrektor ds. Kluczowych klientów STILL Polska.

Podjęcie decyzji o finansowaniu wózka jest równie ważne, co wybór odpowiedniego modelu pojazdu. W obydwu przypadkach bazuje on bowiem na dokładnej analizie przedsiębiorstwa - jego działalności, predyspozycjach i wymaganiach. Istotną kwestią jest również wysokość zasobów własnych i chęć podjęcia inwestycji. Jakie możliwości oferowane są przedsiębiorcom?

Leasing wózka widłowego
Leasing to jedna z najpopularniejszych form zakupu pojazdów, dedykowana osobom, które nie chcą ponosić obciążeń finansowych i ryzyka inwestycyjnego. Oferta współpracy jest opracowywana dla konkretnego przedsiębiorcy, w oparciu o jego potrzeby. Średnio- lub długoterminowe przekazanie w użytkowanie umożliwia dostęp do zaawansowanych technologicznie rozwiązań logistycznych, bez konieczności lokowania własnych środków. Opłata za użytkowanie pojazdu ustalana jest w formie indywidualnie uzgodnionej raty miesięcznej. Oferta leasingowa obejmuje zarówno nowe wózki, jak i używane, z dodatkową opcją full-serwisu. Po zakończeniu umowy, przedsiębiorca zwracając pojazd, uzyskuje możliwość wynajęcia nowego modelu. Dobór odpowiedniego wózka widłowego konsultowany jest z przedstawicielem firmy, który dopasuje go do wymagań i infrastruktury magazynu.

Basic Dynamic
Autorski system Basic Dynamic, stworzony przez STILL, charakteryzuje bezpośrednie powiązanie między faktycznym użytkowaniem wózka, a ponoszonymi kosztami. Opłata za rzeczywiste roboczogodziny, określana jest w formie zaliczki za 12 miesięcy. W jej skład wchodzi rata podstawowa i rata dynamiczna, bazująca na stawce za każdą roboczogodzinę. W przypadku dodatkowego użytkowania, klient uiszcza dopłatę obliczoną według ustalonego kursu. Mniejsza liczba przepracowanych godzin wiąże się natomiast z korektą, którą firma wypłaca przedsiębiorcy. Rata indywidualna, aktualizowana co 12 miesięcy, pozwala na dokładne rozliczenie i przejrzystość kosztów. Basic Dynamic to rozwiązanie gwarantujące maksymalną pewność ponoszonych opłat, przy jednoczesnym wpływie na ich wysokość. Oferta obejmuje również działania serwisowe, w tym opcję full-serwis.

Wynajem z opcją kupna
Oferta wynajmu obejmuje ponad 60 typów wózków widłowych, dodatkowe wyposażenie i osprzęt (pozycjonery wideł, przedłużki, paletyzery, obrotnice). Raty określane indywidualnie, dostosowane są do bieżącej sytuacji ekonomicznej. Wynajem z opcją kupna to rozwiązanie dedykowane osobom, które chcą zachować płynność finansową pod inne inwestycje. Polecane jest ono również podmiotom, pobierającym publiczne środki pomocowe. Pojazd, od początku trwania umowy, zapisywany jest w bilansie po stronie aktywów tak, aby umożliwić korzystanie z podatkowych odpisów amortyzacyjnych. Wśród proponowanych form współpracy warto również zwrócić uwagę na wynajem długoterminowy, który sprawdza się w okresie uniemożliwiającym wzięcie wózka w leasing. Oferta obejmuje usługi serwisowe, dopasowane do potrzeb klienta i zapewnienia wózka zastępczego, na czas trwania naprawy. Dodatkowo, firma zapewnia możliwość zmiany charakteru umowy np. na leasingową czy elastyczną Basic Dynamic.

Indywidualny zakup pojazdu
Zakup wózka widłowego lub całej floty pojazdów to rozwiązanie dla osób, zdecydowanych na istotne inwestycje w przedsiębiorstwo i dysponujących własnymi środkami. Wiąże się on z szeregiem korzyści, płynących z podjęcia współpracy. Firma oferuje pomoc w postaci kontroli przestrzegania przepisów o zapobieganiu wypadkom oraz profesjonalny serwis techniczny na terenie całej Polski. Wszelkie ustalenia zawarte w umowie, określane są dla indywidualnego przedsiębiorstwa. Zakres działań, w tym naprawy, konserwacja, full-serwis, szkolenia kierowców i ubezpieczenie maszyn, jest ustalany przez klienta. Oferta obejmuje kompleksową działalność w postaci opracowania optymalnych rozwiązań, na podstawie wymagań branży. Wiąże się to m.in. z pomocą przy wyborze odpowiedniego systemu regałowego oraz opracowaniem całościowego projektu, w połączeniu z odpowiednimi środkami transportu, oprogramowaniem i automatyzacją.


4trucks.pl / STILL


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.