czwartek, 31 października 2013

Opóźnione i odwołane rejsy promów Stena Line

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe panujące u wybrzeża Szwecji, rejs promu Stena Spirit z Karlskrony w dniu 28.10.2013 (poniedziałek) został opóźniony o około 4h.

Prom Stena Spirit, który rozkładowo miał przybyć do Gdyni o godz. 07:30 przybył około godziny 10:00. Pasażerowie statku zostali wcześniej powiadomieni o opóźnieniu.

Natomiast wszystkie rejsy frachtowego (czyli przewożącego głównie ładunki) statku Stena Alegra zostały odwołane. Podczas planowego postoju w okolicach portu w Karlskronie, w warunkach silnego wiatru, statek Stena Alegra zerwał się z kotwicy i wszedł na mieliznę. Na statku Stena Alegra nie było ani pasażerów, ani ładunku. Załodze statku nic się nie stało. Nie ma zagrożenia wycieku paliwa. Prom Stena Alegra zostanie odholowany do stoczni. Przed dalszą eksploatacją konieczne jest dokładne sprawdzenie statku na okoliczność ewentualnych uszkodzeń.

Natomiast odejścia trzeciego statku Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona - Stena Vision - odbywają się zgodnie z rozkładem rejsów.


4trucks.pl / Stena Line


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.