piątek, 25 października 2013

FedEx wyposaża swoich pilotów w 4300 iPadów

FedEx Express, jedna z wiodących na świecie firm oferujących ekspresowy transport przesyłek, rozpoczęła realizację ekologicznej inicjatywy w ramach swojego programu EarthSmart.

Jej celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez usunięcie ze wszystkich samolotów swojej floty papierowych zestawów dokumentów, które łącznie ważą 32 tony. Firma przekazała swoim pilotom 4300 iPadów, aby udostępnić im wszelkie niezbędne informacje na ekranach tych urządzeń. Dzięki temu załoga dysponuje teraz dostępem do informacji w postaci cyfrowej nie tylko za pośrednictwem komputerów na pokładzie samolotu. Wyeliminowanie tak dużej ilości papieru z samolotów należących do FedEx jest co roku równoważne usunięciu z dróg 780 samochodów, które przejeżdżają rocznie ponad 19 300 km i zużywają 11,7 l paliwa na 100 km.

W przypadku pilota podróżującego po całym świecie same mapy nawigacyjne mogą liczyć kilka tysięcy stron. Wszystkie te informacje zmieniają się co kilka tygodni. W globalnej skali usuwanie i wymiana poszczególnych stron, ponowny wydruk całych instrukcji i ich dystrybucja wśród pilotów stanowiły w firmie FedEx rytuał powtarzający się co 2 tygodnie.

W przeszłości przedsiębiorstwo co roku wysyłało swoim pilotom dokumenty równoważne objętościowo kilku książkom telefonicznym. Na pokładzie samolotów przechowywane były również kopie tych informacji do dyspozycji załogi.


4trucks.pl / FedEx Express


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.