czwartek, 17 października 2013

DSV Road powiększa powierzchnię operacyjną w Polsce

Tylko w 2013 r. roku DSV powiększyło przepustowość swojego magazynu w Czeladzi oraz otworzyło kolejną lokalizację we Wrocławiu.

Już wiadomo, że w pierwszym kwartale przyszłego roku zmiany obejmą także gdański oddział firmy.

DSV Road podpisało umowę najmu na magazyn cross-dockowy w Panattoni Park Gdańsk. Nowy magazyn ma 1360 m2 powierzchni, 4 doki przeładunkowe oraz 360 m2 powierzchni biurowej. Jego uruchomienie planowane jest na pierwszy kwartał 2014 r.

- W nowej lokalizacji prowadzona będzie obsługa transportu międzynarodowego i krajowego, magazynowania oraz przeładunków przesyłek drobnicowych w sieci krajowej DSV w regionie oraz w europejskiej sieci DSV Daily Pallet - mówi Maciej Szczepański, zastępca dyrektora ds. Transportu Krajowego i Operacji Magazynowych w DSV.

W Czeladzi powiększona została przepustowość magazynu z 8 do 13 doków hydraulicznych. Zmiana ta ma na celu zapewnienie jeszcze sprawniejszej obsługi dotychczasowych klientów oddziału. Dotyczy to także dynamicznie rosnącego zapotrzebowania na obsługę przesyłek w ramach, wprowadzonej w maju tego roku, nowej usługi drobnicowej DSV Daily Pallet.

Wcześniej w tym roku DSV uruchomiło także kolejną lokalizację magazynową w Bielanach Wrocławskich, powiększając tym samym powierzchnię operacyjną oddziału, który dotychczas mieścił się w jednym obiekcie w Nowej Wsi Wrocławskiej. Dolnośląski oddział firmy obsługuje międzynarodowy i krajowy transport drogowy, posiada biuro frachtu lotniczego i morskiego. Magazyny o łącznej powierzchni ponad 6 tyś. m2 i pojemności 7500 miejsc paletowych prowadzą obsługę logistyki kontraktowej produktów spożywczych i przeładunków drobnicy.


4trucks.pl / DSV Road


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.