czwartek, 19 września 2013

WITD: Chciał zgubić parę ton kamieni?

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Oddziału Kłodzkiego WITD Wrocław prowadząc działania służbowe na terenie powiatu świdnickiego, spostrzegli, iż po jednej z dróg Strzegomia porusza się samochód ciężarowy z niezabezpieczonym ładunkiem kamienia "łamanego". Inspektorzy podjęli natychmiast próbę zatrzymania w/w pojazdu. Jednakże kierowca samochodu ciężarowego po zauważeniu pojazdu służbowego ITD nieoczekiwanie zatrzymał pojazd i automatycznie wyładował z niego przewożony ładunek na drogę dojazdową do bocznicy kolejowej będącą drogą publiczną utwardzoną. W toku dalszych czynności kontrolnych ustalono, iż kierowca poruszał się po drogach publicznych m.in. po drodze krajowej nr 5 bez obowiązkowego użycia karty kierowcy, co oznacza iż nie rejestrował na niej informacji o czasie swojej pracy i odpoczynku.

Niecodzienne zachowanie kierowcy spowodowane było niezabezpieczeniem ładunku oraz jego prawdopodobnym przeciążeniem a także ...stresem jaki wywołał u kierowcy widok oznakowanego pojazdu ITD. Z drugiej jednak strony należy przyznać, iż kierowca zachował „zimną krew” co nie uchroniło go jednak przez kontrolą.
Okolice Strzegomia są "granitowym zagłębiem", wobec czego Inspekcja Transportu Drogowego w tym regionie, stale weryfikuje sposób przewozu tego rodzaju ładunków.

Opisana powyżej kontrola jest już kolejnym przypadkiem ujawnienia rażących, zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego nieprawidłowości w przewozie ładunków.


4trucks.pl / WITD Wrocław


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.