środa, 18 września 2013

Firmy transportowe szkolą kierowców z ecodrivingu

Nawet o 10 litrów mniej paliwa na 100 km może wynosić średnie spalanie kierowcy, który przeszedł kurs ecodrivingu czyli ekonomicznej i ekologicznej jazdy.

Przekonały się o tym już pierwsze firmy transportowe, które skorzystały z darmowych szkoleń prowadzonych w ramach kampanii społecznej Green Drive. W ich przypadku wydatki na paliwo spadły nawet o kilkanaście procent.

Idea ecodrivingu jest już bardzo popularna na Zachodzie. W Polsce dopiero zyskuje na znaczeniu i coraz więcej firm przekonuje się, że warto przeszkolić swoich kierowców. Jak się okazuje, dzięki takim kursom, firma może w szybkim czasie sporo oszczędzić na paliwie.

Aby pomóc firmom transportowym zredukować wydatki na paliwo oraz - poprzez zmniejszenie emisji CO2 - pozytywnie wpłynąć na środowisko, powstała kampania społeczna Green Drive (www.green-drive.eu). Firmy biorące udział w akcji mogą skorzystać z darmowych szkoleń oraz materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie akcji.

- W naszej firmie zwracamy uwagę na normy spalania. Jednak wcześniej nie interesowaliśmy się ecodrivingiem. Teraz wiemy, że warto. Zaangażowaliśmy się w akcję Green Drive i byliśmy jedną z pierwszych firm, w której kierowcy zostali przeszkoleni z ekonomicznej jazdy. Obniżyliśmy normę spalania o ok. 7 litrów na 100 km, co przyniesie nam spore oszczędności w niedługim czasie - mówi Marcin Bobik, właściciel firmy transportowej Express Botam z Wrocławia.

Aby skorzystać ze szkoleń i materiałów w ramach kampanii Green Drive, wystarczy zarejestrować swoją firmą na stronie: www.green-drive.eu . Udział w akcji jest darmowy.

Kampania Green Drive jest prowadzona przez Fundację Trans.org. Realizowane przez nią projekty - Rzetelny Przewoźnik czy wspomniany wcześniej Green Drive - pomagają firmom transportowym w codziennej działalności.

Więcej na stronie www.trans.org 


4trucks.pl / Trans.org


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.