wtorek, 10 września 2013

Nowe DAF-y Euro 6 dla firmy TOBI

W dniu 4 września 2013 r. nastąpiło uroczyste przekazanie dwóch ciągników siodłowych DAF XF Euro 6 w wersji Low Deck firmie TOBI z Bielska-Białej.

Są to pierwsze Low Decki dostarczone do Polski. Ciągniki odebrał właściciel firmy pan Tomasz Wieczorek. Firma TOBI złożyła również pierwsze w Polsce zamówienie na podwozie FAR XF Euro 6. Podwozie zgodnie z harmonogramem zostanie wyprodukowane na początku listopada 2013 r.

Kabiny obu odbieranych ciągników DAF XF Euro 6, jak i zamówionego podwozia, są wyprodukowane w wersji Space Cab i w kolorze Bright Orange. Wszystkie pojazdy wyposażone są w silnik Paccar MX13 460 KM, 12-biegową zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic, reflektory LED, Truck Navigation Radio, blokadę nocną DAF Night Lock oraz hamulec silnikowy MX Engine Brake.

Firma TOBI powstała w 1997 r. i początkowo jej działalność opierała się na jednym samochodzie, który był prowadzony przez samego właściciela. Wraz z zwiększeniem rozwoju firmy i jej znacznych obrotów oraz ilości partnerów (firma ma oddział w Szwecji i partnerów na Ukrainie, Anglii, Niemczech) w 2006 r. powstała firma TOBI Sp. z o.o., która zajmuje się tą samą działalnością - profesjonalnym transportem i spedycją międzynarodową - oraz serwisem samochodów ciężarowych, naczep, samochodów dostawczych i wulkanizacją wszystkich typów pojazdów. Obecnie została utworzona Grupa TOBI w skład której wchodzą dwie spółki z o.o. oraz firma TOBI. Grupa oferuje coraz większy i zróżnicowany zakres usług nie tylko transportowych.

Wszystkie firmy z Grupy TOBI dysponują doskonale wyposażonym i skomputeryzowanym zapleczem technicznym, spedytorskim i administracyjnym, a swoim klientom oferują nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny tabor samochodowy, który wymieniany jest co 3-4 lata. Obecnie do floty firmy dołączyły 2 najnowsze pojazdy DAF XF Euro 6. Po dostarczeniu zamówionego podwozia DAF, flota składać się będzie z 50 pojazdów. Jak zapewnia właściciel firmy, pan Tomasz Wieczorek, o wyborze DAFów zdecydowały względy ekonomiczne.

- O ekonomii DAFów słyszałem wiele dobrego, jednakże wyniki testu pojazdu demonstracyjnego, który udostępniony został przez lokalnego dealera DAF, firmę WTC, przeszły nasze oczekiwania. Pojazd zużył średnio 22,3 litrów/100 km, co daje oszczędności o kilka litrów w porównaniu z obecnie użytkowanym taborem. Decyzja mogła być tylko jedna - zamawiamy - powiedział właściciel.

 

DAF Trucks Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.