wtorek, 03 września 2013

TomTom Traffic ostrzega przed niespodziewanymi korkami

Niezależne badanie przeprowadzone przez YouGov na zlecenie firmy TomTom wśród 8000 europejskich kierowców wykazało, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami.

35% respondentów przyznało, że miało wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na ich drodze.

Według oficjalnych danych Komendy Głównej Policji w 2012 roku doszło do 37046 wypadków drogowych i zgłoszono 339581 kolizji drogowych. Najwięcej zdarzeń jest w godzinach 14.00 - 19.00, czyli w okresie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, ale co ciekawe na prostych odcinkach dróg jednym z częstszych powodów jest również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

64% europejskich kierowców zdaje sobie sprawę, że by zdążyć wyhamować powinni trzymać odpowiedni dystans od poprzedzającego pojazdu. Przy czym tylko 28% respondentów wie, jaka jest droga hamowania przy prędkości 100km/h lub 60 m/h w odpowiednich krajach. Większość badanych znacząco zaniżało tę odległość, co może zwiększyć ryzyko wypadku.

- Badanie pokazało nam, że technologia TomTom Traffic może mieć dodatkowe zastosowanie - tłumaczy Corinne Vigreux, Managing Director, TomTom Consumer. - Ostrzeganie przed >>niespodziewanymi korkami<< pozwoli kierowcom ocenić odległość od nagłego zatrzymania ruchu, dostosować prędkość do sytuacji na drodze, a tym samym podniesie bezpieczeństwo jazdy.


4trucks.pl / TomTom


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.