środa, 28 sierpnia 2013

WITD: Afrykańskie standardy bezpieczeństwa na europejskich drogach

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu

W dniu 27 sierpnia 2013 r. inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego patrolując na motocyklach służbowych odcinek autostrady A4 od zjazdu Wrocław Wschód do węzła bielańskiego zauważyli, iż jednej z pojazdów ciężarowych zanieczyszcza drogę bliżej nieokreśloną śliską substancją, powodując tym duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, okazało się, iż zespołem pojazdów przewoźnik krajowy wykonywał międzynarodowy transport drogowy w relacji Polska-Francja ładunku pojazdów osobowych w fatalnym stanie technicznym z których nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych w tym oleju silnikowego.

Z wyjaśnień kierującego wynikało, iż przewożone pojazdy docelowo trafić mają na kontynent afrykański. Ponadto w toku kontroli ustalono, iż przewożony ładunek wystający z tyłu nie został prawidłowo oznaczony. Mając na uwadze powyższe wykroczenia na kierującego nałożono dwa mandaty karne na łączną sumę 350 zł oraz wydano zakaz dalszej jazdy do chwili prawidłowego zabezpieczenia i oznaczenia ładunku wystającego poza tylny obrys pojazdu.

W dniu dzisiejszym także patrol motocyklowy inspekcji transportu drogowego wytypował do kontroli pojazd członowy poruszający się w kierunku Wrocławia. Okazało się, że na pojeździe przewożone jest ok 22 tony elementów betonowych, które nie zostały w ogóle zabezpieczone.
Ponadto ujawniono fatalny stan techniczny ciągnika siodłowego. Kierowca będący jednocześnie przewoźnikiem i właścicielem pojazdu osobiście przyznał, że strach go prowadzić.


4trucks.pl / WITD Wrocław


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.