wtorek, 27 sierpnia 2013

Ponad 1,5 tony podróbek przechwycili celnicy z Olsztyna

Ponad półtorej tony podrabianych towarów światowych marek wykryli w nocy z 23 na 24 sierpnia, funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celnej.

Samochód dostawczy Iveco, z litewskimi tablicami rejestracyjnymi, został zatrzymany do kontroli na jednej z dróg we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego w nocy z 23 na 24 sierpnia. Kierował nim obywatel Litwy. Pojazd wypełniony był 38 wielkimi, szczelnie zamkniętymi paczkami, na których widniały etykiety z chińskimi napisami.

Celnicy zaczęli sprawdzać ich zawartość. Okazało się, że są one wypełnione towarami ze znakami towarowymi wielu znanych na świecie marek m.in. takich jak Armani, Dolce and Gabbana, Chanel. Znajdowały się tam setki torebek, zegarków, a także obuwie i odzież. W sumie Litwin przewoził ponad 1600 kg tzw. "podróbek".

W czasie przesłuchania Litwin przyznał, że miał ten towar dostarczyć do jednej z podwarszawskich hurtowni, a za wykonanie zadania obiecano mu 1 tysiąc litów.

Jak jednak wynika z baz danych Służby Celnej, mężczyzna już wcześniej był karany za próbę wwozu przez granicę litewsko-polską 1 tysiąca par podrabianych butów sportowych.

Nielegalny towar został zatrzymany, zaś funkcjonariusze celni wszczęli postępowanie w tej sprawie. Ponadto celnicy prowadzą dodatkowe kontrole i sprawdzenia. Zostaną też poinformowane firmy będące właścicielami wykrytych znaków towarowych. Mogą one wystąpić na drogę sądową przeciwko Litwinowi.


4trucks.pl / Służba Celna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.