piątek, 16 sierpnia 2013

Uboat-Line kontynuował dynamiczny wzrost w II kwartale

Notowany na NewConnect Uboat-Line działający w obszarze usług logistycznych zakończył II kwartał 2013 r. świetnymi wynikami finansowymi.

Zysk netto wyniósł aż 1,11 mln zł wobec około 75 tys. zł zysku przed rokiem. Dla Uboat-Line to już kolejny z rzędu kwartał dynamicznych wzrostów, w całej I połowie roku zysk spółki wzrósł ponad dziesięciokrotnie do 2,29 mln zł.

- Wyniki za II kwartał udowadniają, że Uboat-Line jest na ścieżce dynamicznego ale i trwałego wzrostu. Jestem przekonany, że dzięki naszej pracy, również w kolejnych okresach akcjonariusze będą mogli być zadowoleni z wyników spółki - wyjaśnił prezes zarządu Uboat-Line Grzegorz Misiąg i jego główny akcjonariusz.

W ciągu II kwartału Uboat-Line podpisał wiele ważnych umów z partnerami, które przełożą się na dalszy wzrost w kolejnych kwartałach. Najważniejsze z nich to porozumienia o współpracy z takimi firmami jak: lider norweskiego rynku usług promowych Color Line, oferujący przeprawy miedzy Szwecją a Niemcami TT-Line a także działające na Morzu Śródziemnym FRS Iberia, Caronte&Tourist, Blue Star Ferries, Anek Lines, oraz Super Fast Ferries. Spółka rozpoczęła też współpracę z dużą agencją Grimaldi Lines Cargo Services, która oferuje przeprawy w basenie Morza Śródziemnego liniami: Spain Lines; Sicily Lines, Tunisia Lines, Sardinia Lines, Malta Lines, Morocco Lines, Greece Lines & Montenegro.

W II kwartale skonsolidowane przychody Uboat-Line wyniosły 10,70 mln zł wobec 5,60 mln zł przed rokiem. W całej I połowie roku wzrosły do 21,43 mln zł wobec 11,73 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.


4trucks.pl / Uboat-Line SA


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.