środa, 07 sierpnia 2013

Fałszywe ubezpieczenia OC

Tylko w ciągu ostatnich 48 godzin na przejściach granicznych Warmii i Mazur Straż Graniczna ujawniła 8 podrobionych ubezpieczeń OC.

W sześciu przypadkach sfałszowane dokumenty funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w drogowym przejściu granicznym w Bezledach, z czego cztery - w ciągu niecałych dwóch godzin. Wszystkie dokumenty okazywali Rosjanie, którzy niezależnie od siebie stawili się do odprawy na wjazd do Polski.

Kolejni podróżni z Rosji z fałszywym OC zgłosili się do odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach oraz w Gołdapi.

Dokument ujawniony w Grzechotkach miał przerobioną datę ważności ubezpieczenia, natomiast pozostałe fałszerstwa dotyczyły całych blankietów, które zostały wykonane domowym sposobem. Jak udało się ustalić u przedstawiciela biura ubezpieczeniowego, numery polis na fałszywych dokumentach były prawdziwe - nie dotyczyły jednak wskazanych pojazdów, ale zupełnie innych aut.

Rosjanie odpowiedzą przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Właściciele pojazdów mechanicznych, które nie są zarejestrowane w Polsce, bądź na terytorium innego kraju Unii Europejskiej lub też Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii, Chorwacji lub Serbii, mają obowiązek wykupienia OC komunikacyjnego dla osób wjeżdżających do Polski. Ubezpieczenie to obejmuje okres 30 dni od przekroczenia granicy Polski.


4trucks.pl / Straż Graniczna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.