poniedziałek, 05 sierpnia 2013

Wpadli podejrzani o kradzieże paliwa

Czterej mieszkańcy województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem między innymi do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych.

Straty oszacowano na prawie 50 000 zł. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

W dniu 29 lipca tuż przed 4:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu natknęli się na pozostawionego przy drodze - bez zabezpieczeń - busa. We wnętrzu pojazdu funkcjonariusze znaleźli kilkanaście butli z gazem, kilka kanistrów na paliwo oraz pompy do spuszczania paliwa. Funkcjonariusze ustalili, że ładunek pochodzi z kradzieży z włamaniem. Skradzione butle skradziono z kolei ze stojaka jednej z namysłowskich stacji gazowych.

W wyniku działań podjętych wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże 20-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kolejnych trzech kolejnych podejrzanych w wieku od 18 do 24 lat, mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani mieli od 2009 roku dopuścić się co najmniej 20 kradzieży z włamaniem na terenie powiatu namysłowskiego oraz powiatów ościennych. Sprawcy włamywali się między innymi do stacji paliwowych, zbiorników paliwa w samochodach ciężarowych oraz stojaków z butlami gazowymi przy stacjach paliw. W związku z tymi przestępstwami straty oszacowano na prawie 50 000 zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Policjanci przewidują dalszy jej rozwój. Podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Policja.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.