poniedziałek, 29 lipca 2013

WITD: Nowy system w walce z przeładowanymi busami

W dniach 25 i 26 lipca 2013 roku inspektorzy transportu drogowego z Poznania prowadzili liczne kontrole na drogach krajowych nr 11 oraz nr 92. Kontrole ukierunkowane były na przejazd pojazdów nienormatywnych.

W tym celu inspektorzy wykorzystali nowy system wag preselekcyjnych do całodobowego monitoringu ruchu, który umożliwia wytypowanie pojazdów przekraczających dopuszczalne normy pod względem nacisków osi na danej kategorii drogi oraz DMC.

Zazwyczaj inspektorzy transportu drogowego przeprowadzają kontrole pojazdów powyżej 3,5 tony lecz w trakcie monitoringu preselekcji notorycznie stwierdzano przekroczenia rzeczywistej masy całkowitej w pojazdach do 3,5 tony tzw. busów. Z uwagi na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym pojazdy takie były niezwłocznie zatrzymane do kontroli drogowej, gdzie ponownie dokonano ważenia pojazdów. W rezultacie zatrzymano 13 pojazdów do 3,5 tony, gdzie największe stwierdzane przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wynosiło ponad 4 tony.

Na kierowców nałożono mandaty karne o łącznej wysokości 5600 zł, natomiast pojazdy zatrzymano do czasu ustania naruszenia. Inspektorzy transportu drogowego z Poznania w dalszym ciągu będą wykorzystywać system preselekcji w celu poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym


4trucks.pl / WITD Poznań


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.