wtorek, 22 marca 2011

Użytkownicy o giełdzie Teleroute - wyniki badania

Liczba ładunków i wolnych pojazdów, precyzyjność informacji dotyczących ofert, szybkość i łatwość korzystania z systemu oraz pozytywny wizerunek firmy - to zdaniem użytkowników z dziesięciu europejskich krajów najważniejsze cechy, jakimi powinna charakteryzować się giełda ładunków. Dla klientów w Polsce ważne są również obsługa klienta oraz kontakt z działem handlowym. To podsumowanie wyników badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Teleroute przez TNS  Sofres.

Klienci określili ich zdaniem najważniejsze oraz najmniej istotne elementy systemu wyszukiwania ładunków i wolnych pojazdów.  Użytkownicy giełd ładunków zostali zapytani o ich zdaniem najistotniejsze cechy związane z wizerunkiem firmy, strukturą cenową, komunikacją z klientami, zamieszczaniem i wyszukiwaniem ofert, dodatkowymi produktami i usługami, infolinią i kontaktem z działem handlowym. Szczegółowa analiza wyników daje obraz giełdy najbardziej przyjaznej użytkownikom.

Kluczowe znaczenie dla osób korzystających z systemów wyszukiwania, niezależnie od kraju, mają wszystkie aspekty systemu związane z zamieszczaniem i wyszukiwaniem ofert. Zdaniem uczestników badania najważniejsze są: precyzyjność informacji dotyczących ofert i ładunków (76 proc. wskazań), szybkość i łatwość korzystania z interfejsu (74 i 71 proc. odpowiedzi) oraz liczba ofert ładunków i pojazdów jaką oferuje dany system (70 proc. wskazań).

Klienci giełd ładunków zwracają również szczególną uwagę na to, czy firma oferująca system jest bezpieczna i godna zaufania (72 proc. odpowiedzi) oraz poważna i profesjonalna (69 proc. wskazań). Mniejsza uwaga przywiązywana jest natomiast do komunikacji z klientem oraz dodatkowych usług i produktów oferowanych przez giełdę. Zaledwie 33 proc. osób biorących udział w badaniu wskazało na wartość dodaną, jaką stanowią dla prowadzonej przez nich działalności, dodatkowe produkty i usługi. Najmniej istotna jest możliwość spotkania z przedstawicielem handlowym (24 proc. wskazań).
Zwracana jest również  uwaga na wypełnianie zobowiązań przez handlowców (66 proc. wskazań), profesjonalizm przedstawiciela handlowego (44 proc. wskazań), a także na systematyczność podejmowanych przez niego działań (42 proc. odpowiedzi). Cenią również efektywność oferowanych podczas kontaktu z infolinią rozwiązań (68 proc.wskazań) oraz łatwość i szybkość dodzwonienia się (odpowiednio po 67 proc. wskazań), jak również przejrzystość przekazywanych informacji (66 proc. odpowiedzi).

Klienci giełd ładunków w Polsce doceniają te same aspekty systemów wyszukiwania co inni ankietowani, jednak przywiązują znacznie większą uwagę do kwestii związanych z dbaniem o klienta, niż czynią to badani w pozostałych krajach (69 proc. względem 57proc.) oraz do kontaktów z działem handlowym. Ceniona jest jakość relacji (54 proc. względem 41 proc.), profesjonalizm przedstawiciela handlowego (59 proc. względem 44 proc.) oraz systematyczność działań wobec klienta (54 proc. względem 42 proc.). Dla klientów w Polsce bardzo ważny jest również korzystny stosunek jakości do ceny jaki oferuje firma (72 proc. względem 67 proc.). Nie zależy im natomiast na możliwości spotkań z przedstawicielem handlowym (14 proc. względem 24 proc.) oraz  aspektach związanych z dodatkowymi produktami i usługami oferowanymi przez firmy.

W badaniu, przeprowadzonym przez TNS  Sofres i odpowiadające mu jednostki w innych krajach (w Polsce -TNS OBOP), udział wzięło 1046 użytkowników Teleroute.  Zostało ono  przeprowadzone w dziesięciu krajach europejskich w drugiej połowie 2010 roku.

- Opinie użytkowników, którzy w swojej codziennej pracy posługują się określonym systemem, to zawsze najpełniejsze źródło informacji o jego wadach i zaletach. Analiza wyników przeprowadzonego przez nas badania wskazuje, że dla użytkowników giełd ładunków niezmiennie najważniejsze pozostają aspekty związane z zamieszczaniem i wyszukiwaniem ofert ładunków i wolnych pojazdów, wizerunek firmy oferującej dany system oraz kompetentna i dobrze zorganizowana obsługa klienta. Dzięki takim badaniom możemy systematycznie wprowadzać innowacyjne rozwiązania w oferowanym przez nas systemie. Najlepszym przykładem wykorzystania uwag naszych klientów jest nowa wersja giełdy Teleroute PRO, w której sugerowane przez użytkowników zmiany zostały wprowadzone na przełomie stycznia i lutego - mówi Yamille Melendez Rodriguez odpowiedzialna za badania w Teleroute.

Źródło: Teleroute


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.