piątek, 19 lipca 2013

WITD: Pijany kierowca

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie

W dniu 16.07.2013 r., w czasie pełnienia zadań kontrolnych w miejscowości Karp, na drodze krajowej nr 74 inspektorzy OWI w Zamościu zatrzymali do kontroli pojazd członowy składający się z ciągnika siodłowego i naczepy o dopuszczalnej masie całkowitej zestawu 40 ton. Pojazdem wykonywany był krajowy transport drogowy rzeczy.

Podczas wykonywania czynności kontrolnych, kontrolujący inspektor poczuł woń alkoholu w kabinie kierowcy. Kierujący pojazdem został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania okazał się pozytywny i wynosił 0,74 mg/litr wydychanego powietrza. Po 15 minutach kierowca ponownie został poddany badaniu. Wynik pomiaru wskazał tendencję wzrostową i wynosił 0,8 mg/litr wydychanego powietrza (tj. zawartość alkoholu we krwi około 1,6 ‰ ). Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji, którzy przeprowadzili czynności związane z zatrzymaniem pijanego kierowcy i skierują sprawę do sądu o ukaranie.

W myśli polskiego prawodawstwa zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 ‰ jest przestępstwem ściganym z mocy prawa. Kierowca na długi czas utraci uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi a i jeszcze na dłużej pracę na stanowisku kierowcy zawodowego.


4trucks.pl / WITD Lublin


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.