piątek, 21 czerwca 2013

Spółka Mirosław Wróbel znowu najlepsza w Polsce

Tytuł "Najlepsza duża grupa dealerska" powędrował w tym roku do firmy Mirosław Wróbel, działającej m.in. we Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze.

Wyróżnienie przyznano w ramach 4. edycji polskich Nagród Rynku Dealerskiego. To nie koniec sukcesów - Michał Łuczak, prezes spółki, został uznany za Człowieka Roku.

Wręczanie nagród dla najlepszych towarzyszy Kongresowi Rynku Dealerskiego, na który corocznie zjeżdża ponad 500 przedstawicieli tej branży. "Miesięcznik Dealer" oraz specjalna Kapituła - składająca się z ekspertów oraz przedstawicieli firm z otoczenia rynku - przyznają na Kongresie Nagrody Rynku Dealerskiego za najciekawsze, najlepsze i najbardziej nowatorskie pomysły oraz działania przyczyniające się do rozwoju całego rynku dystrybucji samochodów. W tym roku aż dwa wyróżnienia powędrowały do wrocławskiej spółki Mirosław Wróbel.

Nagroda w kategorii "Najlepsza duża grupa dealerska" została przyznana za stworzenie pierwszej w Polsce regionalnej grupy dealerskiej opartej niemal wyłącznie o markę premium (Mercedes-Benz).
- Cieszę się, że dostrzeżono naszą konsekwencję i politykę dynamicznego rozwoju. Rozbudowa sieci dealerskiej jest naszym pomysłem na długofalowy rozwój i stabilizację biznesu - mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. - Zamiast dyskutować o kryzysie na rynku samochodowym, rozszerzamy zasięg i gwarantujemy naszym klientom coraz wyższy poziom usług.

Spółka Mirosław Wróbel jest dzisiaj drugą co do wielkości siecią dealerską Mercedes-Benz w Polsce. Latem 2012 roku uruchomiła działalność w Lubinie. W maju br. przejęła obiekt w Zielonej Górze, rozszerzając swoją sieć o kolejne, już trzecie województwo. Pozostałe lokalizacje firmy działają we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze i Pietrzykowicach. Ta ostatnia to niewielka miejscowość położona w pobliżu autostrady A4. Firma Mirosław Wróbel usytuowała tutaj centrum obsługi pojazdów ciężarowych oraz najnowszej generacji Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które działa na rzecz całej sieci. W Opolu spółka obok aut z trójramienną gwiazdą sprzedaje także japońską Mazdę. W sumie w całej sieci działa obecnie 8 oddziałów.

Dolnośląski dealer, działający też na Opolszczyźnie i w województwie lubuskim, sprzedaje ponad 1000 pojazdów i przeprowadza ponad 25 000 napraw rocznie. Spółka planuje, że w bieżącym roku po raz pierwszy w historii przekroczy 200 mln złotych obrotu. Firma Mirosław Wróbel to też znaczący pracodawca, zatrudniający 350 osób. Pracę w firmie tylko w tym roku znalazło ponad 50 nowych osób.

Zarządzanie tak dużą grupą dealerską nie byłoby możliwe bez nowoczesnych narzędzi, dlatego w 2012 roku dolnośląski dealer jako pierwszy w Polsce przeniósł swoje zasoby informatyczne do chmury i zmodernizował całą infrastrukturę IT. Tę innowacyjność dostrzegła kapituła Nagród Rynku Dealerskiego i przyznała Michałowi Łuczakowi tytuł Człowieka Roku za konsekwentny rozwój swojej grupy na rynku, wprowadzanie w firmie nowych narzędzi informatycznych i budowanie relacji z klientem w oparciu o najnowsze technologie.

Michał Łuczak prezesem spółki Mirosław Wróbel jest od maja 2010 roku. Ukończył Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej "Management 2008" Harvard Business School Publishing. Obecnie kontynuuje zdobywanie wiedzy na Akademii Strategicznego Przywództwa. W spółce Mirosław Wróbel pracuje od 2001 roku. Nadzorował tworzenie opolskiego oddziału firmy, którego w latach 2003 - 2008 był dyrektorem. W latach 2008 - 2010 dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu. Już w trakcie studiów odbywał praktyki w centrali koncernu Daimler Benz w Stuttgarcie i u niemieckich dealerów samochodowych. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Dealerów Mercedes Benz. Prywatnie miłośnik motocykli i boksu.

Gdy Michał Łuczak obejmował fotel prezesa wrocławskiego dealera Mercedes-Benz, był to dla spółki czas najtrudniejszy. Tuż po tragicznej śmierci Mirosława Wróbla, założyciela i długoletniego szefa firmy, wielu obserwator wróżyło firmie upadek. Nic bardziej mylnego. Michał Łuczak kontynuuje dzieło poprzednika, konsekwentnie rozbudowuje firmę, wzbogacając ją o najnowsze narzędzia zarządzania. Doceniono to już w 2012 roku, gdy spółka Mirosław Wróbel została Dealerem Roku Mercedes-Benz. W 2013 roku przyszła kolej na następne sukcesy.

- Tytuł Człowieka Roku przyjąłem z zaskoczeniem, ale też satysfakcją - mówi Michał Łuczak. - Szczególnie ważna jest dla mnie kontynuacja firmowej tradycji. W 2008 roku Mirosław Wróbel zdobył tytuł Menedżera Rynku Dealerskiego. Tegoroczne sukcesy są potwierdzeniem, że nie zmarnowaliśmy jego doświadczeń, a nasza sieć nadal odgrywa znaczącą rolę na polskim rynku dystrybucji samochodów.


4trucks.pl / Mirosław Wróbel Sp. z o.o.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.