poniedziałek, 10 czerwca 2013

Bezpieczna ósemka

Minął trzeci tydzień akcji "Bezpieczna ósemka”. Policjanci podlaskiej drogówki patrolując drogę krajową nr 8 skontrolowali ponad 800 pojazdów, zatrzymali 38 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz ukarali mandatami 456 kierowców.

Od 17 maja b.r. trwają działania podlaskich policjantów ruchu drogowego "Bezpieczna ósemka". W trzecim tygodniu akcji 137 funkcjonariuszy, patrolujących przebiegającą przez województwo podlaskie drogę krajową nr 8, skontrolowało ponad 800 pojazdów sprawdzając także trzeźwość ich kierowców.

Mundurowi wspomagani przez 30 radiowozów wyposażonych w videorejestratory i 39 ręcznych mierników prędkości ukarali mandatami 456 kierowców, z czego aż 414 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zarejestrowane na załączonym filmie przekroczenia prędkości dotyczą dwóch kierujących. Pierwszy z nich - obywatel Łotwy ze znaczną prędkością wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu stwarzając tym bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Zatrzymany w Mężnienie 41-letni kierujący mercedesem został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 300 złotych. Drugi kierujący został zatrzymany około godziny 8.20 w miejscowości Stare Krzewo. 53-letni mieszkaniec stolicy, kierujący mercedesem za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Dodatkowo na drogowe konto kierującego doszło 10 punktów karnych.

W trakcie tygodniowej akcji wśród 813 skontrolowanych kierujących znalazło się 38, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Wszyscy zatrzymani po alkoholu kierujący stracili prawo jazdy a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podlascy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy - nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.


4trucks.pl / podlaska.policja.gov.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.