czwartek, 30 maja 2013

Daimler Buses otrzymuje zlecenie z Austrii

ÖBB Postbus GmbH modernizuje swoją flotę pojazdów, stawiając na autobusy Mercedes-Benz i Setra.

Po zakończonym ogólnoeuropejskim przetargu Daimler Busses i ÖBB Postbus GmbH zawarły porozumienie ramowe przewidujące dostawy pojazdów w okresie od 2013 do 2017 roku. Zamówienia oraz szczegółowy podział na poszczególne modele leży w gestii klienta. Ogólnie w grę mogą wchodzić ilości obejmujące około 400 autobusów.

Die ÖBB Postbus GmbH obsługuje linie publicznego transportu pasażerskiego na terenie całej Austrii, będąc jednocześnie zleceniobiorcą niemalże wszystkich związków przedsiębiorstw komunikacyjnych w kraju. - Dzięki nawiązaniu współpracy z Daimler Buses ÖBB Postbus GmbH zyskało u swego boku niezawodnego partnera. Bardzo cieszymy się z zaufania, jakim obdarzono nasze precyzyjne, czyste, bezpieczne i niezawodne pojazdy - oznajmił Till Oberwörder, dyrektor marketingu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej Daimler Buses.

Dostawy obejmować będą autobusy Mercedes-Benz typów Intouro, Integro i Citaro oraz Setra Multi Class 400. Zamówione pojazdy wysokopodwoziowe posiadają w szerokim wejściu środkowym podnoszoną rampę dla wózka inwalidzkiego. Ponadto wszystkie pojazdy Mercedes-Benz i Setra wyposażone są w klimatyzację przedziału pasażerskiego i stanowiska kierowcy.

Argumenty przemawiające za zakupem pojazdów Mercedes-Benz i Setra nie kończą się jednak na kwestiach komfortu i bezpieczeństwa lecz dotyczą także ich wydajności i trwałości. Mercedes-Benz Citaro VI, który w ubiegłym roku zdobył tytuł „Bus of the Year 2013“, pokonując silnych konkurentów z jednostkami hybrydowymi, dzięki obniżonej prędkości obrotowej silnika oraz zoptymalizowanej izolacji hałasu wyróżnia się znacznie oszczędniejszą i cichszą jazdą. Podczas testu Record Run Buses 2012 przeprowadzonego pod auspicjami organizacji dozoru technicznego Dekra autobusy Mercedes-Benz i Setra udowodniły, że pojazdy spełniające normę VI zużywają co najmniej 8% mniej oleju napędowego niż ich poprzednicy dostosowani do normy Euro V.
Zdjęcia samochodów Mercedes-Benz Citaro i Setra Multi-Class o numerach 13A552 i 13A553 znaleźć można na naszej Mediasite.

Szczegółowe informacje koncernu Daimler dostępne są w Internecie na stronie: www.media.daimler.com  i www.daimler.com 


4trucks.pl / Daimler


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.