niedziela, 26 maja 2013

Opony do naszego samochodu

Przed zakupem opon powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić jaki rozmiar ogumienia zalecany jest przez producenta naszego samochodu.

Potem możemy zacząć przeglądać oferty oraz zapoznać się z opiniami kierowców i portali motoryzacyjnych na temat poszczególnych produktów.

Odpowiedź na pytanie, jakie opony letnie kupić do swojego samochodu? Uzależniona jest od kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ogumienia. Większe koncerny posiadają w swojej ofercie opony różnych klas, od najtańszych do najdroższych, charakteryzujących sie odmienna jakością oraz technologią wykonania. Opony z klasy wyższej są wykonane z najlepszych mieszanek oraz z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, cena opon letnich z tej klasy jest również najwyższa. Są przeznaczone dla samochodów z dużymi miesięcznymi przebiegami, o dużych osiągach. Nie wykorzystamy ich możliwości eksploatując samochód w mieście, podczas spokojnej jazdy. Toteż nie zawsze warto inwestować w opony z najwyższej półki, czasem lepiej zdecydować się na klasę ekonomiczna, ale znanej marki. W sieci znajdziemy sporą ilość stron internetowych o tematyce motoryzacyjnej, publikujące ranking opon letnich w oparciu o różne kryteria. Zapoznanie się z nimi ułatwi znacznie dokonanie wyboru oraz podpowie na co zwracać szczególną uwagę. Rankingi podzielone są ze względu na wielkość samochodów, ich miesięczny przebieg oraz dynamikę jazdy preferowaną przez kierowcę.

Nie można jednoznacznie wskazać uniwersalnego modelu opon dla wszystkich, ponieważ różnorodność warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwań użytkowników jest zgoła odmienna. Najlepsze opony letnie do małego, miejskiego samochodu, którego kierowca preferuje spokojną i ekonomiczna jazdę, nie muszą być najlepsze dla kierowcy pokonującego setki kilometrów dziennie autostradami. Stosowane różne bieżniki w oponach zapewniają im zróżnicowane właściwości, które możemy wykorzystać, odpowiednio je dobierając do sposobu eksploatacji pojazdu. Poza rankingami opon, serwisy i prasa motoryzacyjna przedstawia także test opon letnich przeprowadzany z użyciem aparatury pomiarowej, dzięki czemu możemy zapoznać się miedzy innymi z długością drogi hamowania w różnych warunkach. Takie testy pokazują także różnice przyczepności poszczególnych modelów ogumienia oraz stopień odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Poświęcając trochę czasu na zapoznanie się z informacjami, na temat opon letnich oraz ich eksploatacji, zamieszczonych w internecie i prasie, zdobędziemy wiedzę ułatwiającą nam dokonanie właściwego wyboru. Pozwoli ona także prawidłowo zadbać o ogumienie, zwiększając jego żywotność i podnosząc bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przydatne z pewnością okażą się również informacje dotyczące zasad przechowywania kompletu opon po sezonie.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.