poniedziałek, 20 maja 2013

WITD: Bez karty kierowcy i dużym ładunkiem

W związku z podejrzeniem przekroczenia dop. norm wagowych pojazd skierowano na punkt kontroli wagowej mieszczący się na terenie Terminalu Celnego w Białym Borze.

Po dokonaniu pomiarów wagowych stwierdzono, iż dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej pojazdu został przekroczony o 5,15 t, a dopuszczalna masa całkowita o 2,65 t. Ponadto, kontrolowany kierowca nie posiadał w pojeździe i nie okazał do kontroli wypisu z zaświadczenia na przewozy na potrzeby własne, dokumentu przewozowego oraz prowadził pojazd bez ukończonego szkolenia okresowego oraz bez własnej karty kierowcy, której w ogóle nie posiadał.

W tym samym dniu Inspektorzy we Włocławku zatrzymali również do kontroli pojazd 4-osiowy, który przewoził masę ziemną.W przedmiotwym przypadku nacisk podwójnej osi napedowej przekroczony został o niespełna 10 t. i wynosił 28,95t., natomiast masa całkowita wynosiła 43,1t przy normie 32t.Kierowcy nie posiadali zezwolenia kat. VII, w związku z czym wszczęto z tego tytułu postępowania administracyjne w oparciu o przepisy PRD.


4trucks.pl / WITD Bydgoszcz


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.