czwartek, 16 maja 2013

Zysk netto Uboat-Line wzrósł dziewięciokrotnie w I kw. 2013 r.

Notowana na NewConnect Spółka działająca w sektorze logistyki oraz spedycji Uboat-Line S.A., osiągnęła w I kwartale 2013 r. zysk netto na poziomie 1,173 mln zł wobec 131 tys. zł zysku przed rokiem.

Przychody wzrosły prawie dwukrotnie do 11,373 mln zł.

- Nasze wyniki udowadniają jak wielki potencjał wzrostu ma Uboat-Line. Osiągnięte rezultaty to efekt tylko organicznego wzrostu i nie miały na niego wpływu żadne czynniki jednorazowe - powiedział prezes Uboat-Line S.A. Grzegorz Misiąg.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 1,558 mln zł wobec 164 tys. zł przed rokiem. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły do 11,373 mln zł wobec 6,127 mln.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne, a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz serwis i obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.

- Nasza oferta jest coraz lepiej znana, a jej atrakcyjność sprawia, że pozyskujemy wielu nowych klientów. Podpisujemy też kolejne umowy z armatorami, co pozwala nam regularnie rozszerzać ofertę. Dzięki środkom pozyskanym m.in. z emisji obligacji, możemy efektywnie zwiększać skalę działalności, również geograficznie - zaznaczył Grzegorz Misiąg.

W I kwartale działalność operacyjną rozpoczęła czeska spółka zależna Ferry Lines zarejestrowana w Pradze. Początki jej działalności są bardzo obiecujące. Dobrze spisuje się też niemiecka spółka Olivia Trans. Zarząd bada możliwości wejścia na kolejne rynki i nie wyklucza, że jeszcze w tym roku podejmie w tej sprawie strategiczne decyzje.

Spółka Uboat-Line od początku 2012 r. jest notowana na rynku NewConnect a jej obligacje na Catalyst. W zeszłym roku spółka z emisji obligacji serii A pozyskała 0,65 mln zł. Z emisji serii B, która została sfinalizowana w maju tego roku, pozyskała 3,4 mln zł.


4trucks.pl / Uboat-Line SA


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.