wtorek, 19 kwietnia 2011

Becker - TMC z funkcją informowania o korkach

Becker_Active_TMC_4T

Marka Becker wprowadza kolejne udogodnienie dla kierowców: kanał wiadomości o ruchu na drogach TMC z funkcją informowania o korkach w miastach na żywo. Usługa dostarczana przez firmę MediaMobile, wspomaga płynną i bardziej ekologiczną jazdę samochodem bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z przesyłaniem danych.

W odróżnieniu od innych systemów przekazywania informacji o ruchu na drogach, transmisja danych TMC jest darmowa i nie wymaga podłączenia do Internetu przez modem lub Bluetooth. Dodatkowo, została wprowadzona regionalizacja, co oznacza, że użytkownik otrzymuje wszystkie informacje TMC w swoim regionie. Informacje o ruchu drogowym są aktualizowane na bieżąco. Użytkownicy otrzymają informacje o korkach zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach, utrudnieniach w ruchu drogowym (roboty drogowe, zwężenia dróg, wypadki, zatory na drogach międzymiastowych i lokalnych) oraz o warunkach meteorologicznych.

System pokazuje utrudnienia w ruchu z podziałem na rodzaje: korki, wypadki, roboty drogowe, zwężenia ulic, a kierowca jest automatycznie informowany o zdarzeniach na wyznaczonej trasie. Gdy zajdzie taka potrzeba, na podstawie otrzymanych informacji, urządzenie przekalkuluje trasę proponując objazd. Kierowca zostanie poinformowany o długości objazdu oraz o zaoszczędzonym czasie. Użytkownik znając przybliżoną godzinę dojazdu do celu może odpowiednio wcześniej wyjechać i uniknie chaotycznych prób objazdu zakorkowanych ulic. Funkcja pomaga też zaoszczędzić paliwo, co ma pozytywny wpływ na środowisko i pozwala ograniczyć wydatki.

- Wcześniejsze wstrzymanie się z wprowadzeniem TMC w Polsce do naszych urządzeń było świadomą decyzją biznesową. Początkowo informacje o ruchu drogowym TMC były dostępne w Polsce jedynie na autostradach, więc wielu użytkowników mogło czuć  rozczarowanie. Obecnie usługa działa bardzo dobrze w pełnym zakresie, dlatego też zostaje wprowadzona do nawigacji Becker - powiedział Marek Krygier, manager marki Becker w Europie Wschodniej.

Funkcja zostanie udostępniona pod koniec kwietnia 2011 roku dla nowej linii urządzeń nawigacyjnych Becker.

Źródło Becker


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.