piątek, 12 kwietnia 2013

WITD: Przegapione terminy

W dniu 10 kwietnia 2013r. inspektorzy transportu drogowego z oddziału terenowego w Lesznie, wspólnie z funkcjonariuszami policji miejscowej komendy, prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 5.

Do kontroli zatrzymano m. in. pojazd należący do przewoźnika z powiatu wschowskiego.

Wstępna analiza wydruku z karty kierowcy wykazała, że kierowca nie rejestruje na niej swojej aktywności. Szczegółowa analiza dokumentacji wykazała jednak, że kierowca posługiwał się kartą do tachografu, która kilka dni wcześniej utraciła swoja ważność. W trakcie kontroli, kierujący okazał również nieaktualne prawo jazdy, które nie posiadało wpisu o wymaganych kwalifikacjach. Kierowca oświadczył, że nie zdawał sobie sprawy, iż posługuje się dokumentami, które należało wcześniej wymienić.

Za wykonywanie przewozu drogowego bez ważnej karty do tachografu oraz dokumentu potwierdzającego ukończenie wymaganego szkolenia, kierowca został ukarany mandatami karnymi w wys. 500 i 800zł. Jednocześnie wszczęto postępowania administracyjne wobec przewoźnika i osoby zarządzającej operacjami transportowymi w firmie.


4trucks.pl / WITD Poznań


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.