piątek, 05 kwietnia 2013

Kierowco - uważaj w piątki

Jesteś kierowcą? Z statystyk wynika, że prawdopodobieństwo wypadku rośnie w określone dni tygodnia. Zobacz kiedy i dlaczego zachować największą ostrożność.

Policja opublikowała właśnie raport dotyczący wypadków drogowych w roku 2012. Doszło wówczas do ponad 32 tysięcy wypadków w których zginęło ponad 3 tysiące osób. Największe zagęszczenie wypadków miało miejsce w październiku, wrześniu i lipcu. Jak się jednak okazało, na prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku mają wpływ mają nie tylko pory roku, ale nawet dni tygodnia.

W niedzielę drogi stają się lepsze?
Kiedy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność? Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej wypadków zdarzyło się w piątki - prawie 17 procent ogólnej liczby. Średnio najbardziej bezpiecznym dniem jest niedziela. - Piątek jest szczególnym dniem, ponieważ zmęczenie całotygodniową pracą łączy się z chęcią jak najszybszego relaksu, niezależnie od tego, czy wracamy do domu, czy wyjeżdżamy gdzieś na weekend - mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. - Pokusa dodania gazu jest tym silniejsza im bardziej zależy nam na szybszym dotarciu do celu - dodaje Florkowska.

Kierowcy powinni pamiętać jednak, że statystyka to statystyka a nie przepowiednia. Ostrożność na drogach trzeba zachować przez całe 7 dni w tygodniu zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy zmęczeni albo nam się śpieszy.


4trucks.pl / Korkowo.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.