wtorek, 02 kwietnia 2013

viaTOLL rewolucją technologiczną na polskich drogach

Kapsch Telematic Serivces otrzymał prestiżową nagrodę rynku teleinformatycznego za system viaTOLL.

Firmę wyróżniono w kategorii "Wdrożenie 2012“. Samo e-myto zostało uznane za rewolucję technologiczną na polskich drogach.

Statuetki "Wirtualnych Telefonów", nazywane polskimi Oskarami IT i Telekomunikacji, otrzymali w drugiej połowie marca br. liderzy polskiego rynku teleinformatycznego - przedstawiciele firm i instytucji, które mogą pochwalić się wybitnymi dokonaniami w branży. Wyróżnienie przyznał miesięcznik nowoczesnych technologii "Mobile Internet".

Wdrożony na wniosek ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury elektroniczny system poboru opłat na drogach - viaTOLL, działa w Polsce od lipca 2011 r. Jest przeznaczony dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich wagi. Rozszerzenie tzw. e-myta w lipcu 2012 roku sprawiło, że jego zasięgiem zostało objętych łącznie prawie 1900 km dróg. Również dzięki temu w rekordowym tempie 17 miesięcy - zwróciły się nakłady przeznaczone na jego wdrożenie.

- Cieszę się, że najnowsze rozwiązania systemowe, które proponujemy są doceniane. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym przedsięwzięciem jest viaTOLL i jak wiele operacji obsługuje każdego dnia. Ubiegły rok był dla nas przełomowy - poniesione nakłady zwróciły się i system zaczął zarabiać na utrzymanie polskich dróg. Kolejnym potwierdzeniem skuteczności i technologicznego zaawansowania systemu jest ta nagroda - mówi Krzysztof Gorzkowski, Dyrektor PR i marketingu Kapsch Telematic Services.

Do końca lutego br. viaTOLL zarobił na rzecz Skarbu Państwa prawie 1,5 mld złotych. Rozszerzenia systemu realizowane są sukcesywnie - zgodnie z kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów. Od 30 marca br. viaTOLL obejmie kolejne 160 km tras, a w rezultacie będzie obowiązywał łącznie niemal na 2200 km polskich dróg.


4trucks.pl / Kapsch Telematic Services


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.