wtorek, 26 marca 2013

Liberty dla bezpieczeństwa na drodze

Liberty Direct - jedna z najszybciej rosnących firm ubezpieczeniowych na rynku - dołączyła do grona członków Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Jako partner wspierający organizacji firma będzie kontynuować realizację strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, koncentrującej się na podnoszeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Przystąpienie do Partnerstwa jest elementem realizacji programu Road Safety prowadzonego globalnie przez Liberty Mutual Insurance. Jego celem jest edukacja społeczna w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach, promowanie właściwych postaw na drodze i uświadamianie negatywnych skutków łamania przepisów drogowych. Całość programu wpisuje się w strategię dalszej budowy marki Liberty Direct jako godnej zaufania, przyjaznej i otwartej na ludzi - skomentował Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Powstałe w 2000r. roku stowarzyszenie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych skupiając przedstawicieli biznesu, rządu i organizacji pozarządowych. Organizacji patronuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy. W Polsce członkami organizacji są m.in. takie firmy jak Mercedes-Benz Polska, ABB, 3M, General Motors Poland, Renault, Michelin, czy Shell oraz PZU - jako jedyny ubezpieczyciel obok Liberty Direct. Partnerstwo powstało z inicjatywy i jest afiliowane przy Global Road Safety Partnership w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Jesteśmy silni siłą naszych członków. Mając Liberty Direct za naszego partnera wspierającego, możemy być pewni, że nasze wspólne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, będę jeszcze bardziej skuteczne - powiedział Bartłomiej Morzycki, prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Liberty Direct od wielu lat angażuje się w inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań CSR firma prowadzi na Facebooku akcję Bezpieczny Mały Pasażer, poprzez którą angażuje społeczność fanów w dyskusję na temat odpowiedniej opieki nad dziećmi podczas jazdy samochodem. Firma zorganizowała ponadto akcję Taksówka z fotelikiem, w ramach której przekazała korporacjom taksówkowym w całej Polsce ponad 600 fotelików dla dzieci oraz przeszkoliła ich kierowców w zakresie prawidłowego przewożenia najmłodszych. Akcja objęła 10 miast Polski: Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdynię, Gdańsk, Sopot, Olsztyn, Białystok, Łódź oraz Lublin.


4trucks.pl / Liberty Direct


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.