środa, 27 kwietnia 2011

Dostawy Volvo Trucks w I kwartale 2011

Globalne dostawy Volvo Trucks w pierwszym kwartale 2011 r. były o 81 proc. wyższe, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Firma odnotowała wzrost dostaw na wszystkich głównych rynkach.

Dostawy w Europie rosły stopniowo w ciągu pierwszego kwartału 2011 r. i na koniec marca zamknęły się na poziomie 11 084 szt. dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 123 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału roku 2010. Szczególnie silny wzrost wielkości dostaw odnotowano na ważnym rynku niemieckim, na którym w bieżącym roku Volvo Trucks umocniło swoją pozycję. Bardzo pozytywny rozwój odnotowano w tym okresie również w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Łącznie, w Europie Zachodniej dostarczono 8 223 samochody ciężarowe, czyli o 107 proc. więcej, niż w korespondującym okresie roku 2010. Dostawy samochodów ciężarowych w Europie Wschodniej również rosły w stosunku do 2010 r. i były o 187 proc. wyższe, niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego. Szczególnie silny wzrost wielkości dostaw odnotowano w Rosji i w Polsce, na największych dla Volvo Trucks rynkach regionu.
 
Do marca 2011 włącznie, dostawy do Ameryki Południowej osiągnęły poziom 5439 pojazdów, co stanowi wzrost o 31 proc. Europa i Ameryka Południowa nadal są największymi rynkami, jeśli chodzi o ilość dostarczonych pojazdów ciężarowych. Jednocześnie, największy wzrost procentowy dostaw do końca marca odnotowano w Ameryce Północnej.

Źródło: Koncern Volvo Trucks


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.