czwartek, 14 marca 2013

Na święta więcej kontroli

Kierowcy, miejcie się na baczności! Święta zbliżają się wielkimi krokami.

Wraz z nimi gwałtownie wzrasta liczba kontroli na drogach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Zmotoryzowani są na ogół świadomi tego, że w trakcie świąt spotkanie patrolu na drogach jest bardziej niż prawdopodobne. Czy wiedzą jednak jak bardzo? - Aby przekonać się czy rzeczywiście liczba kontroli wzrasta w dni wolne od pracy, porównaliśmy dni świąteczne oraz powszednie wypadające w tym samym miesiącu. Zakres danych ograniczyliśmy do ostatniego półrocza, by poznać najbardziej aktualne tendencje - tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

Co się okazało? W okresach świątecznych znacznie wzrasta szansa na spotkanie w trasie "suszarek". Co ciekawe, największy wzrost obserwowany jest w listopadzie - liczba kontroli rośnie wtedy średnio o 70 procent! Ci którzy podróżują po Polsce w trakcie grudniowych świąt też powinni zachować czujność. Na drogach znajduje się wtedy około 17 procent więcej patroli niż dzieje się to na początku miesiąca.

Co w takim razie czeka nas w trakcie nadchodzących świąt Wielkanocy? - Myślę, że możemy również spodziewać się wzmożonej kontroli na drogach, zwłaszcza w ostatni dzień Świąt, kiedy zmotoryzowani będą wracać do swoich domów - mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1 listopada - 4 listopada 2012, 15 listopada - 18 listopada 2012, 10 grudnia - 13 grudnia 2012 oraz 24 grudnia 27 grudnia 2012.


4trucks.pl / Korkowo.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.