środa, 13 marca 2013

Uboat-Line zaczyna rok na fali

Notowana na NewConnect Spółka działająca w sektorze logistyki oraz spedycji Uboat-Line S.A. rozpoczęła rok notując wzrost przychodów o ok. 185% w styczniu.

Świetne wyniki finansowe potwierdzają strategię Zarządu, który podtrzymuje prognozę na cały rok.

W styczniu jednostkowe przychody Uboat-Line S.A. wyniosły 3,415 mln zł. To ok. 185% więcej niż przed rokiem. Spółka w styczniu 2013 r. zanotowała też zysk netto na poziomie ponad 285 tys. zł.

- Ten spektakularny wzrost przychodów jest wynikiem konsekwentnej realizacji naszej strategii i potwierdza jej słuszność. Biorąc pod uwagę bieżące wyniki operacyjne i potencjał polskiego rynku potwierdzamy przedstawioną wcześniej prognozę na 2013 r. - powiedział Prezes Zarządu Uboat-Line S.A. Grzegorz Misiąg.
W styczniu Spółka opublikowała jednostkową prognozę zgodnie z którą w ciągu całego 2013 r. przychody powinny wzrosnąć o około 65% do ponad 50 mln zł. Zgodnie z planami wynik EBITDA ma wynieść ponad 3 mln zł a zysk netto ok. 2 mln zł. Prognoza finansowa na rok 2013 została przygotowana w oparciu o przyjęty przez Spółkę plan sprzedaży i budżet kosztów.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne, a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz serwis i obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.

Pod koniec zeszłego roku Uboat-Line zarejestrował spółkę zależną w Czechach. Spółka Ferry Lines s.r.o. rozpoczęła działalność operacyjną na początku marca i dysponuje pełną ofertą Uboat-Line, którą świadczy już firmom transportowym działającym w Czechach i na Słowacji.

Grupa przez spółkę zależną Olivia Trans działa również na rynku niemieckim. Obecnie spółka analizuje kolejne rynki i jeszcze w tym roku może znów rozszerzyć działalność o kolejny kraj.

W 2012 r. grupa Uboat-Line osiągnęła 2,347 mln zł zysku, a skonsolidowane przychody wyniosły 32,576 mln zł.


4trucks.pl / Uboat-Line S.A.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.